Ankara'da Kentsel Dönüşüm Bir An Önce Başlamalı

Wind Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Gelgeç, Ankara'nın bazı bölgelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının başlaması gerektiğine dair açıklamalarda bulundu.
Ankara'da Kentsel Dönüşüm Bir An Önce Başlamalı

Wind Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Gelgeç, Ankara'nın bazı bölgelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının başlaması gerektiğine dair açıklamalarda bulundu.

Wind Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Gelgeç, Ankara'nın bazı bölgelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarının, yapılmaya başlanması gerektiğini belirtti.

Kentsel Dönüşüm Çalışmalarına Yoğunlaşılmalı

Wind Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Gelgeç, kentsel dönüşüm çalışmalarının amacının; yaşam kalitesi ve standartlarını yükseltmek olduğunu söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının imar yönetmeliğini değiştirdiğini belirterek; “Biliyorsunuz ki Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar yönetmeliğini değiştirdi. Değişen yönetmelik kapsamında artık kimse kafasına göre emsal artıramayacak. Özellikle bu durumun örneklerini 1970'li yıllarda Demetevler'de yapılan konutlarda gördük. Ankara'da kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilerek bu bölge üzerinde yoğunlaşılması gerekiyor” açıklamasını yaptı.

Sağlam ve Yaşam Gereksinimlerini Karşılayan Binalar Yapılmalı

Kentsel dönüşüm projelerinde rant kaygısının olmaması gerektiğini belirten Wind Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Bünyamin Gelgeç, özellikle 1970 yılları arasında yapılan binaların günümüz şartlarına uygun bir hale getirilmesi gerektiğini vurgulayarak, söz konusu yapıların en fazla Demetevler bölgesinde görüldüğünü belirtti.

Demetevlerin dışında havaalanı yolu üzerinde de yeniden inşa edilmesi gereken konutların bulunduğunu ifade eden Bünyamin Gelgeç; “Bu noktada vatandaşlarımıza da çok büyük iş düşüyor. Ucuz konut alma önceliği bir kenara bırakılıp, binaların sağlam ve yaşam gereksinimlerini karşılayabilecek kalitede olmasına özen gösterilmeli” açıklamasını yaptı.

Konut Sahibi Olmak İsteyenlerin Tercihi Çayyolu

Ankara'nın en gözde yerleşim yerleri arasında yer alan Çayyolu, son dönemlerde konut sahibi olmak isteyenlerin tercih ettiği lokasyonlar arasında bulunuyor. Çayyolu'nda yer alan Park Caddesi en popüler caddeler arasında.

Voga Mobilya A.Ş ve Taha İnşaat Adi Ortaklığı ile tamamlanma aşamasında olan Wind Ankara Park Caddesinin hemen girişinde yer alıyor. Wind Ankara, diğer eşdeğer projeler arasında isminden en çok söz ettiren yapı olarak dikkat çekiyor. 1 adet kule içerisinde 19 daire ve müstakil villa konsepti ile 14 yerleşim alanı bulunan proje, toplamda 33 konuttan meydana geliyor.