Belediye Başkanı tarih vererek açıkladı! Deprem konutları ne zaman teslim edilecek?

Aylar süren yoğun çalışmaların ardından deprem konutlarının ne zaman teslim edileceği öğrenildi.
Belediye Başkanı tarih vererek açıkladı! Deprem konutları ne zaman teslim edilecek?

6 Şubat tarihinde meydana gelen ve toplamda 11 ili etkilen depremin ardından şehirleri yeniden ayağa kaldırmak amacı ile konut çalışmalarına başlanmıştı. Bu süreçte yapımı devam eden konutların ne zaman tamamlanacağı konusunda merak edilenler de artmaya başladı. Konuya ilişkin Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay tarafından önemli açıklamalara yer verildi.

ÇALIŞMALARIN ÇOĞU BİTTİ!

Konut yapımında sürecin nasıl devam ettiği hakkında merak edilenlere yanıt veren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, “Kahramanmaraş’ımız asrın felaketi ile karşı karşıya fakat depremden sonra yoğun çalışmalar neticesinde vatandaşlarımızı kıştan önce sıcak yuvalarımıza kavuşturma adına Dulkadiroğlu ilçemizdeki Akyar ve Ferhuş Karataş bölgemizde toplu konut inşaatları çok hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah önümüzdeki ay içerisinde toplu konutlarımızın teslimatları başlayacak. Binalarımızın standartları çok çok güzel ve birçok blok bitmiş vaziyette” dedi.

MART AYINDA TESLİM EDİLECEĞİ ÖĞRENİLDİ!

Belediye başkanı Oktay tarafından yapılan “İnşallah kısa zaman içerisinde konteyner kentlerdeki depremzede vatandaşlarımızı bu konutlara almaya başlayacağız. Önümüzdeki aydan itibaren başlayan konut teslimatları Mart sonuna kadar devam edecek. Dulkadiroğlu ilçemizde şuanda faaliyeti devam eden 4 bin 200 konut Mart sonuna kadar bitirilmiş olacak. Yerleştirmeler yapıldıktan sonra yeni toplu konut alanlarında da yeni konutların inşaatına başlanarak belirli bir periyotta tüm depremzede kardeşlerimizin tamamının depremde görmüş oldukları zararlarını telafi ederek yeni yuvalarına kavuşturmak için bütün gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz. Hummalı çalışmalar neticesinde inşallah Kahramanmaraş ve Dulkadiroğlu’muz depremden önceki günlerine tekrar kavuşacak. Bundan dolayı da cumhurbaşkanımıza deprem sürecinde vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde açıklamalar ile konutların Mart ayında teslim edileceği öğrenildi.