Cityscape Global 2017 Fuarı Yatırımcılara Kapısını Açtı

Dünyanın en önemli gayrimenkul ve mimarlık buluşmalarından biri olarak kabul edilen Cityscape Global 2017 fuarı, 15'inci kez gayrimenkul yatırımcılarına kapılarını açtı.
Cityscape Global 2017 Fuarı Yatırımcılara Kapısını Açtı

Dünyanın en önemli gayrimenkul ve mimarlık buluşmalarından biri olarak kabul edilen Cityscape Global 2017 fuarı, 15'inci kez gayrimenkul yatırımcılarına kapılarını açtı.

Dubai'de düzenlenen, 86 ülkenin ve 272 firmanın katılacağı Cityscape Global 2017 fuarı gerçekleştirildi.

Türk Projeleri Dünyaya Tanıtıldı

Bu yıl 15’inci kez gerçekleştirilen ve dünyanın en önemli gayrimenkul şirketlerinin katıldığı Cityscape Global 2017’de Türkiye gayrimenkul sektörünün ön planda olma geleneği bu yıl da sürüyor. Türk şirketlerinin büyük önem verdiği Cityscape'te Türkiye'nin dev inşaat firmaları projelerini dünya yatırımcılarına tanıttı.

Türk mimarlık firmalarının sunduğu 5 proje, Dubai’de ödül için yarışıyor. İnşaat sektöründe varlığını sürdüren 13 Türk firması, 11-13 Eylül tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen dünyanın en önemli gayrimenkul fuarlarından Cityscape Global 2017’de dünya devleriyle projelerini yarıştırıyor.

15’inci Kez Dünyaya Kapılarını Açtı

Cityscape Global 2017, dünyanın en önemli gayrimenkul ve mimarlık buluşmalarından biri olarak kabul ediliyor. Dubai'e düzenlenen fuar, 15'inci kez dünyanın önde gelen yatırımcılarına kapılarını açtı.

Cityscape Fuarları Türkiye Temsilcisi İstexpo Genel Müdürü İsmail Sezen, fuarla ilgili; "Cityscape Global’da Türk firmalarının her zamanki gibi ön planda yer aldıklarını ve Dubaili dev kamu şirketleriyle birlikte fuarın en gözde yerlerinde standlarında gerek projeleri gerekse Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ederek tanıtımları gerçekleştiriyorlar" ifadelerine yer verdi.

Türkiye’den 5 Proje Finalist Oldu

Dubai World Trade Center’da, toplamda 70 futbol sahası yani 42.000 metrekarelik dev fuar alanında dünyanın önemli ülkelerinin yatırımcıları ve şirketleri Cityscape Global 2017'de buluştu.

Cityscape Global 2017 Awards’ın 5 farklı kategorisinde Türkiye’den 5 proje finalist oldu.

11 farklı alanda verilecek mimari proje ödülleri yarışmasında Türkiye’de inşa edilen ya da hayata geçirilecek 5 gayrimenkul projesi yer alıyor. Farklı kategorilerde yarışan Türk şirketleri yarışmada favori olarak görülüyor. Sunulan projeler arasından 5’i finale kaldı.

Türk Firmalarına Teşvik

Cityscape Fuarları Türkiye Temsilcisi İstexpo Genel Müdürü İsmail Sezen, Dubai’nin bölgenin adeta dünyaya açılan ticaret kapısı ve merkezi olması sebebiyle birçok açıdan ülkenin genelinden daha farklı bir yapıda olduğunu ifade etti.

Dubai'nin politik gelişmelerden uzak olduğunu belirten Cityscape Fuarları Türkiye Temsilcisi İstexpo Genel Müdürü İsmail Sezen; “Bu sebeple Dubai, politik gelişmelerden de uzak ve etkilenmesi de söz konusu değil. Dolayısıyla Dubai pazarında Türk firmalarına herhangi bir baskı ya da ayırımcılık uygulanması mümkün değil. Aksine firmalarımızın bu pazarda daha çok iş yapması teşvik ediliyor” ifadelerine yer verdi.