Ev Satışını Hızlandıran İpuçları

Evinizi satışa çıkardıktan sonraki sürecin hızla ilerlemesini istiyorsanız eğer, satılacak eve alıcı gözü ile bakmanız gerekir. Ev satışını hızlandıracak ipuçlarını sizler için haberimizde paylaşıyoruz.
Ev Satışını Hızlandıran İpuçları

Evinizi satışa çıkardıktan sonraki sürecin hızla ilerlemesini istiyorsanız eğer, satılacak eve alıcı gözü ile bakmanız gerekir. Ev satışını hızlandıracak ipuçlarını sizler için haberimizde paylaşıyoruz.

Evinizi satmak için yeni mobilyalara ya da iyi bir iç mimara gerek yok. Evinizi satışa çıkardıktan sonraki sürecin hızlı bir şekilde ilerlemesini istiyorsanız eğer satılacak olan eve müşteri gözü ile bakmalısınız.

Ev arayanların sizin satışa çıkardığınız evi tercih etmelerin istiyorsanız küçük bir bütçe ile ilk izlenimi güçlendirecek değişiklikler yapmanız yeterli olacak. Evinizin satışını hızlı bir şekilde satabilmeniz için bir kaç öneri sunuyoruz.

İnternet İlanları

Son yıllarda internet kullanıcıları çoğaldığından dolayı doğru müşteriye ulaşmak için en uygun olan mecra internet. Ev alıcıları günlerinin belirli bir kısmını internette ev arayarak geçiriyor. Satışa sunduğunuz evi açıklamalı bir şekilde internet sitelerinde paylaşmanız evinizin satışını hızlandırmak için yarar sağlayacaktır.

Emlak Danışmanlığı

Evinize yakın emlak danışmanlık firmaları ile ilgili bilgi alıp sizin için en uygun olanı ile anlaşma yapın. Emlak danışmanları bu konuda donanımlı olduğu için deneyim ve bilgileri oldukça fazladır. Emlak sektöründe trendleri ve fiyat skalasını takip halindedirler.

Prosedürleri kolayca halledebilir ve ev satışıyla ilgili mevzuata hakimdirler. Emlakçılar evinizi iyi bir fiyata satabilmek için sıkı bir pazarlık yapabilir.

Alıcı Kriterlerine Bakın

Evinizi satarken alıcıların beklentilerini dikkate alın. Yapılan anketlere göre, yaşanacak evin içerisinde en çok dikkat edilen özellik yüzde 37 ile büyük ve ferah bir salon. Yüzde 23'lük kısım geniş bir mutfağı, yüzde 16'lık kısım ısıtma sistemi. Ankete katılanların yüzde 13'ü yenilenmiş modern bir banyo isterken, yüzde 11'i ise balkona öncelik veriyor.

Diğer bir araştırmaya göre ev arayan vatandaşların yüzde 83'ü 0 ile 5'inci kat aralığındaki daireleri tercih ediyor. Alıcıların istediği kriterler doğrultusunda, evinizin özelliklerini öne çıkaracağınız veya geri planda tutacağınız özelliklerini alıcılara göre belirleyin.

Konumu Belirtin
Satışa çıkardığınız evin konumunun oldukça önem teşkil ettiğini unutmayın. evinizin yakınında bulunan okul, hastane, alışveriş merkezleri gibi alanları ilanınızda mutlaka belirtin. Ulaşım kolaylıklarını ve ayrıca önemli merkezlere yakınlıkları hakkında alıcıyı bilgilendirin.

Ev Düzenli Olmalı

Satışa sunulan evin her daim temiz olması gerekir. Evin kirli olması kişileri o yöne çeker. evin özellikle camlarının ve yerlerin temiz olmasına özen gösterin. Temiz banyo ve mutfak müşterinin algısını bu tarafa yöneltecektir.

Satışa sunduğunuz evi görmeye geldiklerinde eviniz dağınık olmamasına, düzenli olmasına özen gösterin. Fazla olan eşyaları göz nünden kaldırın. Eğer hava karanlıksa mutlaka bütün aydınlatmaları açın.

Eviniz ne kadar temiz ve düzenli ise alıcıya o kadar olumlu bakar. Satışa sunulan evin her daim temiz ve düzenli olması gerekir.

Yukarıda sıraladığımız kriterleri dikkate alırsanız evinizin satışı biraz daha hızlanacaktır.