Gayrimenkul Yatırımcılarının Yeni Gözdesi Ümraniye

Gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi olan Ümraniye için Gelişen Bölgeler Zirvesi’nin 12’ncisi düzenlendi.
Gayrimenkul Yatırımcılarının Yeni Gözdesi Ümraniye

Gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi olan Ümraniye için Gelişen Bölgeler Zirvesi’nin 12’ncisi düzenlendi.

Ümraniye'nin konumu, yapılan yeni ulaşım projeleri ve İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesiyle gözleri üzerine topluyor.

Gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi konumuna gelen Ümraniye kentsel dönüşüm çalışmalarının devam etmesi ile değerine değer katan lokasyon durumuna geliyor.

Yatırımcıların Gözdesi

Ümraniye her geçen gün değer kazanan lokasyonlar arasında yer alıyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarının da devam ettiği Ümraniye, konut, ofis, otel ve alışveriş merkezi yatırımcılarının da dikkatini çektiği bölge konumuna geldi.

Bölgede yer alan eski ve riskli olan 85 bin birim yenilendi. Ümraniye'de yer alan gecekondu bölgelerinde yeni kentsel dönüşüm çalışmaları için de geri sayım başladı.

Gelişen Bölgeler Zirvesi’nin 12’ncisi Yapıldı

Gayrimenkul sektörünü en iyiyi teşvik etmek ve sektörün sorunlarının çözümüne destek sağlamak amacıyla Hürriyet’in gerçekleştirdiği, Gelişen Bölgeler Zirvesi’nin 12’incisi İstanbul Ümraniye için yapıldı.

Gelişen Bölgeler Zirvesi’nin 12’ncisi Ümraniye Hekimbaşı Tarihî Av Köşkü’nde yapıldı. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve gayrimenkul sektörü temsilcilerinin bir araya geldiği zirvede, son yıllarda Anadolu yakasının önemli merkezlerinden biri haline gelen Ümraniye'nin ana arterlere yakınlığı sayesinde Avrupa yakasına da rahat erişim sağlanabilen bir bölge konumuna geldiği belirtildi.

Markalı konut, ofis, otel ve alışveriş merkezi projeleri de Ümraniye'de hayata geçen yatırım projeleri arasında yer alıyor.

12. Gelişen Bölgeler Zirvesi’nin moderatörlüğünü yapan Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent, “Lokasyonu, yeni metro yatırımları ile gelişimini sürdüren Ümraniye’de hem konut hem de ofis pazarı önemli gelişim gösteriyor. Son yıllarda cazibe merkezi haline gelen Ümraniye kurumsal firmaların da dikkatini çekiyor. Büyük firmaların yeni adres olarak bu bölgeyi seçtiğini, gayrimenkul firmalarının da bölgeyi radarına aldığını görüyoruz” açılamasında bulundu.

Hürriyet Reklam Grup Koordinatörü Gürcan Korkmaz da Gelişen Bölgeler Zirveleri hakkında bilgi vererek; “Her yıl Kasım ayında gayrimenkul yarışması Sign of the City Awards’u düzenliyoruz. Gelişen Bölgeler Zirvesi de bunun bir alt kırılımı. İstanbul’da gelişen bölgeleri masaya yatırırken, İstanbul dışında gelişen ve gelişme potansiyeli taşıyan illere gidiyoruz.

Amacımız sadece bölgelerin güzelliklerini anlatmak değil, aynı zamanda eksikleri gündeme getirmek ve sorunların çözümüne katkı sağlamak. 12’inci kez gerçekleşen zirvede bize destek olan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve yardımcılarına, sponsorlarımız, Ant Yapı, Artaş İnşaat, CanPark AVM, Oryataş ve Sur Yapı’ya da teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.