İstanbul'da En Ucuz Evlerin Bulunduğu Semtler

Merkez Bankası verilerine göre Türkiye’de konut fiyatları en çok İstanbul'da artış gösteriyor. İstanbul'da en ucuz evlerin hangi semtte olduğunu haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.
İstanbul'da En Ucuz Evlerin Bulunduğu Semtler

Merkez Bankası verilerine göre Türkiye’de konut fiyatları en çok İstanbul'da artış gösteriyor. İstanbul'da en ucuz evlerin hangi semtte olduğunu haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.

Konut fiyatları gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Merkez Bankası’nın verilerine göre Türkiye’de konut fiyatları en çok İstanbul'da artış gösteriyor.

Ulaşımın zor olduğu İstanbul'un bazı semtlerinde talep görmeyen evler, metro ve metrobüsün bu semtlere ulaşım kolaylığı sağlamasıyla rağbet görmeye başladı.

İstanbul Anadolu yakasında ev fiyatlarının en uygun olduğu semtler arasında ; Kurtköy, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli, Çekmeköy, Sancaktepe, Ataşehir ve Sultanbeyli, Avrupa yakasında ise; Gaziosmanpaşa, Esenyurt, Silivri, Beylikdüzü, Başakşehir, Küçükçekmece, Bağcılar ve Bahçelievler yer alıyor.

İstanbul Anadolu Yakası Semtleri

-Tuzla: Tuzla Marina'nın hayata geçirilmesi Tuzla'yı gözde semtler haline getiriyor. Tuzla'da bazı konut projelerinde daire fiyatları 130 bin liradan satışa sunuluyor.

-Pendik: Tavşantepe'ye kadar uzatılan Kadıköy metrosu bu bölgeye talebi arttırmaya başladı. Pendik'te 100 bin liraya ev satın alınabilir.

-Kartal: Kartal, en fazla konut projelerinin hayata geçirildiği semtlerin başında geliyor. Ev fiyatları ise, 100 binden başlıyor.

-Sancaktepe: Sancaktepe'de hayata geçirilen projelerde, site şeklinde olan evlerin dışında apartman şeklinde evlerin de bulunması bölgeye olan rağbeti arttırıyor. Sancaktepe'de ev fiyatları 90 binden başlıyor.

-Sultanbeyli: Sultanbeyli'de daireler 90 bin ile 120 bin arasında değişiklik gösteriyor.

-Çekmeköy: Çekmeköy'e yapılan metro ile bu bölgeye talebin artması bekleniyor. Çekmeköy'de 100 bin liraya ev bulabilirsiniz.

İstanbul Avrupa Yakası

-Avcılar: Tüyap’a kadar uzatılan Avcılar metrobüsü ile bölgeye olan ilgi artıyor. Avcılar'da ev fiyatları 95 bin liradan başlıyor.

-Beylikdüzü: Bu bölgede 4 yıla kadar olan bina fiyatları 75 bin lira.

-Bağcılar: İstanbul’un en büyük ilçesi olan Bağcılar’da ev fiyatları 65 bin liradan başlıyor.

-Esenler: Esenlerde kentsel dönüşüm devam ediyor. Bununla birlikte 60 binden ev satın alınabiliyor.

-Bahçelievler: Bahçelievler İstanbul'un en yoğun olan semtlerinden bir tanesi. Bu bölgede 100 bin liranın altında da ev bulunabilir.

-Esenyurt: Esenyurt’ta satılık ev fiyatları 80 bin liradan başlıyor.

-Büyükçekmece: Yaz aylarında nüfusun yoğunlaştığı Büyükçekmecede evler 100 bin liradan başlıyor.

-Küçükçekmece: Küçükçekmece'de kentsel dönüşüm ve raylı sistem çalışmaları tamamlandıktan sonra ev fiyatlarının artacağı düşünülüyor. Şuanda 15 yaşının üstünde olan evler 75 bin liradan satışa sunuluyor.