Örnek Daireler, Konut Satışına Destek Oluyor

CEF'in kurucu ortağı Evren Acar, konut satışında örnek dairelerin önemiyle ilgili açıklamada bulundu.
Örnek Daireler, Konut Satışına Destek Oluyor

CEF'in kurucu ortağı Evren Acar, konut satışında örnek dairelerin önemiyle ilgili açıklamada bulundu.

Hayata geçirilen konut projelerinde yer alan örnek daireler, konut satışlarına destek oluyor.

Konut sahibi olmak isteyenlerin düşüncelerine yön veren örnek daireler yaklaşık 15 yıl önce genellikle dairelerin zemin veya birinci katında alıcılara sunuluyordu. Son zamanlarda müstakil olarak planlanan örnek daireler satış ofislerinde alıcıya sunuluyor.

Örnek Daireler Tercihlere Yön Veriyor

Yeni akımda ise artık örnek daireler tek veya iki kat üzerine kurulu fonksiyonel yapılar olarak tasarlanırken, adet sayısı yoğun projelerde birden fazla örnek daire alternatifi ile hayata geçiriliyor. Örnek dairelerin mimari detayları konut alıcısının düşüncelerine yön veriyor.

Birçok büyük projelere danışmanlık hizmeti veren CEF'in kurucu ortağı Evren Acar, son dönemde hayata geçirilen projelerde çok sayıda konut tipi olduğunu belirterek, gelen misafirlerin örnek daireleri gezerken, almak istedikleri daireyi yaşamak istediklerini ifade etti.

Örnek Daireler Konutun Kimliğini Belirliyor

Örnek dairelerde kullanılan malzemelerin ve iç mimarisinin alınacak konutla örtüşmesinin önem arz ettiğini vurgulayan Evren Acar, satış ofisinin ve örnek dairelerin, projenin kimliğini belirttiğini vurguladı.

Evren Acar, bunun en güzel örneği olarak, YP İnşaat tarafından Ankara'nın en nezih semtlerinden Ümitköy'de Emlak Konut GYO işbirliği ile inşa edilen ve Ankara'nın en prestijli konut projelerinden bir tanesi olan Koordinat Çayyolu'nda gerçekleştirdiklerini ifade ederek; “Burada 3+1 ve 5+1 olmak üzere iki örnek daire hazırlanması yolunda çalışma yaptık. Her iki örnek dairenin de tefriş ve mahal listesini birbirlerinden ayrıştırdık. Böylece farklılaşan bir mahal listesi ile alıcılarımıza güzel bir farklılık sunduk.

Gelen konuklarımız 1+1, 2+1, 3+1 tiplerimiz ile ilgilendiklerinde 3+1 tip olan örnek daireyi inceliyor, diğer daha büyük metrekareli konutlar ile ilgilenen misafirlerimiz ise diğer tiplerde ise 5+1 örnek daireyi inceliyor ve sahip olacakları evin hayalini daha rahat kurgulayabiliyorlar” açıklamasında bulundu.