150 Bin TL Taşıt Kredisinin Toplam Faiz Maliyetleri Akbank Ve İş Bankası'nda Ne Kadar?

Türkiye'de otomobil satın almak isteyenler bankaların taşıt kredisi imkanlarını değerlendirmek istiyorlar. İş Bankası ve Akbank 150 Bin TL taşıt kredisi için ne kadar faiz istiyorlar?
150 Bin TL Taşıt Kredisinin Toplam Faiz Maliyetleri Akbank Ve İş Bankası'nda Ne Kadar?

Türkiye'de otomobil satın almak oldukça yüksek maliyetleri gerektiren bir iş haline geldi. Bundan dolayı da araç satın almak isteyenler ek kaynak temin ederek gereken bütçeyi elde edebiliyorlar. Bu ek kaynaklar da bankaların taşıt kredisi kampanyalarından yararlanılarak bulunabiliyor. Burada en kritik olan şey ise taşıt kredisi çekenlerin katlanmaları gereken maliyetler oluyor. Yüksek maliyet durumunda vatandaşlar oldukça zartarlı çıkabiliyor ve ciddi bir zarar oluşabiliyor.

TAŞIT KREDİSİ FAİZLERİ AYLIK YÜZDE KAÇ?

Taşır kredisi çekmek isteyenlerin bankaların kredi faizlerfine yönelik araştırmaları devam ediyor. Şu anda özel bankalar genellikle yüzde 2'nin üzerinde aylık faizlerle taşıt kredisi imkanı sağlıyorlar. Ancak Akbank ile İş Bankası'ndan taşıt kredisi çekenler daha makul faiz oranları ile müşterilerine taşıt kredisi imkanı sağlıyorlar. Bankalardan yapılan açıklamalara göre Akbank aylık yüzde 1,79 faizle, İş Bankası ise aylık yüzde 1,89 faizle müşterilerine taşıt kredisi imkanı sağlıyor.

48 AY VADELİ TAŞIT KREDİSİ İMKANI İLE OTOMOBİL SAHİBİ OLMA İMKANI

Hem Akbank hem de İş Bankası müşterilere 48 aya kadar vade ile taşıt kredisi imkanı sağlıyorlar. Ancak bu kredi imkanının bazı koşulları bulunuyor. 48 aya kadar vade yalnızca 400 bin TL'ye kadar değeri olan otomobiller için verilen kredilerde geçerli oluyor. Eğer taşıt kredisi çekilmek istenen otomobilin değeri 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasındaysa bankıalar en fazla 36 aya kadar vade ile taşıt kredisi imkanı sağlıyorlar. Değeri 800 Bin TL ile 1,2 Milyon TL arasında olan otomobiller için 24 ay vade ile, değeri 1,2 Milyon TL ile 2 Milyon TL arasındaki otomobiller için 12 ay vade ile kradi imkanı sağlanabiliyor.

İŞ BANKASI 150 BİN TL TAŞIT KREDİSİ FAİZ MALİYETİ HESAPLAMASI

İş Bankası'ndan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,89 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 150 bin TL taşıt kredisi çekenler İş Bankası'na 5.161 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti 248.496 TL olurken müşteriler toplamda 98 Bin TL'Lik bir faiz maliyeti ile karşılaşıyorlar.

150 Bin TL Taşıt Kredisinin Toplam Faiz Maliyetleri Akbank Ve İş Bankası'nda Ne Kadar?

AKBANK 150 BİN TL TAŞIT KREDİSİ FAİZ MALİYETİ HESAPLAMASI

Akbank'tan müşterilere uygulanan taşıt kredisi faizinin yüzde 1,79 olduğu açıklandı. 48 ay vadeli 150 Bin TL taşıt kredisi için aylık 5.039 TL kredi taksiti ödeniyor. Bu kredinin toplam maliyeti ise 242.638 TL oluyor. Bu kredide müşteriler 92 Bin TL'Lik bir faiz maliyeti ile karşılaşıyorlar.

Emlak365.com