Bitcoin Ve Altcoin Fiyatları Neden Düşüyor, Sebebi Ne, Kripto Para Piyasalarında Son Gelişmeler!

Kripto para piyasalarında yeni fiyat düşüşleri olmaya başladı. Peki Bitcoin ve altcoinler neden düşüyor, sebebi ne, düşüş devam eder mi?
Bitcoin Ve Altcoin Fiyatları Neden Düşüyor, Sebebi Ne, Kripto Para Piyasalarında Son Gelişmeler!

Kripto para piyasalarında akşam saatlerinde yeni bir düşüş trendi başladı. Bitcoin öncülüğünde gerçekleşen bu düşüşler kripto para yatırımcılarını endişelendirdi. En büyük kripto para olan Bitcoin’in fiyatı 44 Bin Dolar seviyesinin altına sarktı. Şu anda Bitcoin 43.900 Dolar seviyesinden işlem görmeyi sürdürürken bu fiyat düşüşlerine altcoinler de eşlik etmeye başladı. Peki kripto paralarda aniden gerçekleşen bu fiyat düşüşlerinin ana nedeni ne?

BİTCOİN VE ALTCOİN FİYATLARI NEDEN DÜŞÜYOR?

Bitcoin uzun bir süredir 44 Bin Dolar seviyesindeki destek noktasına odaklanmıştı. Bu seviyenin üzerinde fiyatlanmayı başaran Bitcoin için tüm senaryolar pozitif bir şekilde ilerliyordu. Ancak Terra tarafından yapılan Bitcoin alımları toparlanma eğilimi gösteren Bitcoin’e darbe vurdu. Kripto para piyasalarında bir düşüş eğiliminin gerçekleşmesi bekleniyordu ama bu alımlar Bitcoin’i bu denli etkilemesi beklenmiyordu.

ABD Hazine Bakanı yellen tarafından yapılan açıklamalar ise kripto paralar üzerinde etkili olmadı. Yellen açıklamasında Rusya’ya yaptırımlara değinirken kripto paralarla beraber bu yaptırımların engellenemediğine dikkat çekti. Olumsuz bir açıklama gelmemesi de kripto paralarda düşüş etkisi göstermedi.

FED TUTANAKLARI KRİPTO PARALARI NASIL ETKİLEDİ?

FED tutanaklarının açıklanmasının kripto paralar üzerindeki etkisi oldukça araştırılan konular arasında yer alıyor. Bu tutanaklarda FED’in bir sonraki toplantıda 50 Baz puanlık bir faiz artırımı öngörüldü. Buna göre FED bir sonraki toplantıda faizleri 0,75 – 1 aralığına çekecek. FED ayrıca piyasalara pompalanan likiditenin de önünü keseceğini duyurdu. Bu durum FED şahin bir pozisyon alacak. Tüm bu gelişmeler orta vadede kripto paralar üzerindeki belirsizlikleri arttıracak. Tüm bu gelişmelerin gerçekleşmesi durumunda kripto paralarda bazı fiyat düşüşlerinin görülebileceği ifade ediliyor.

Emlak365.com