Bitcoin'de Yaşanacak Dip Seviyesini Açıkladı! Ünlü Uzman Çakılan Bitcoin Hakkında Ne Dedi?

Hafta başından itibaren kripto para piyasaları için işler yolunda gitmiyor! Sert düşen Bitcoin hakkında Peter Brandt dip seviyesini açıkladı! İşte Bitcoin’de son durum…
Bitcoin'de Yaşanacak Dip Seviyesini Açıkladı! Ünlü Uzman Çakılan Bitcoin Hakkında Ne Dedi?

Son 24 saat içinde Bitcoin dahil hemen hemen tüm kripto paralar sert değer kaybı yaşadı. Piyasa değeri ile lider konumda yer alan ve kripto paraların atası olarak görülen Bitcoin (BTC), piyasa değeri ve işlem hacmi ile önde gelen kripto para borsası Binance’te 26.700 dolar seviyesine kadar geriledi. Konuya ilişkin kritik değerlendirmelerde bulunan Peter Brandt ise Bitcoin’de dip seviyesini açıkladı.

Ünlü Trader Bitcoin’in Seviyesini Açıkladı!

Bitcoin (BTC) Kasım 2021’de gördüğü 68.789 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin ardından bu tarihten itibaren sert bir geri çekilme yaşadı. 27 bin dolar seviyesinin altını görmesinin ardından piyasalarda endişe yaratan Bitcoin hakkında ünlü traderdan dip haline gelecek seviye tahmin edildi. İsabetli piyasa tahminleri ile gündem yaratan Peter Brandt, yakın zamanda resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklama ile 27 bin dolar seviyesinin Bitcoin için yerel bir dip haline geleceği ifade edildi.

Terra (LUNA) Şok Etkisi Yaratmaya Devam Ediyor!

Bitcoin'de Yaşanacak Dip Seviyesini Açıkladı! Ünlü Uzman Çakılan Bitcoin Hakkında Ne Dedi?

Terra (LUNA) yaşadığı felaket sonrasında ciddi bir değer kaybı yaşadı. Geçtiğimiz haftalarda 100 dolara yakın seviyelerinde işlem gören Terra (LUNA), 12 Mayıs itibariyle 0,070 USD seviyesine kadar geriledi. Yüzde 98’in üzerinde bir değer kaybı ile tüm piyasalarda şok etkisi yaratmaya devam ediyor. Terra’nın yaşadığı felaket sonrasında Brandt tarafından sıçramanın güvenilir olarak kabul edilen Bitcoin’e yöneldiğini ifade etti.

FED Kararları Piyasalarda Etkili Oldu!

Kripto para piyasalarında asıl çöküş ise FED’in aldığı yeni kararlar ile başladı. Uyumlu para politikası ile boğa piyasasını hareketlendiren FED, agresif bir parasal sıkılaştırma hamlesi ile piyasaları resmen altüst etti. FED’in önümüzdeki dönemde de faiz artırımı yapmaya devam edeceğine işaret eden uzmanlar, atılan bu yeni adımlar sonrasında kripto paralarda bir süre daha belirsizlik ve kötü gidişatın devam edeceği ifade ediliyor.

Genel Yayın Yönetmeni