Düşüşü Sertleşen Bitcoin İçin Korkutucu Tahmin: O Tarihte 30 Bin Dolar Seviyesini Görebilir

Mart ayı sonunda yakaladığı hızlı yükselişi yeniden FED tarafından kesilen bitcoin de düşüş hızlandı. Bitcoin'de düşüş sürecek mi, ne olur?
Düşüşü Sertleşen Bitcoin İçin Korkutucu Tahmin: O Tarihte 30 Bin Dolar Seviyesini Görebilir

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş giderek hızlanmaya devam ediyor. Mart ayı sonu itibari ile son derece sert bir yükseliş yaşayan bitcoin, bu hızlı atağı ile 2022 senesinde verdiği kayıpları da telafi etmişti.

Rusya ile Ukrayna savaşında ortaya atılan Rusya'nın yaptırımları delmek için Bitcoin kabul edeceği iddiaları üzerine bitcoin büyük bir hızla yükselişe geçmişti. Sonrasında ise FED'in kripto paralara karşı tutumunu sertleştirmesi ve sonrasında ise agresif faiz artırımı açıklaması yapması ile bitcoin düşüşe geçmişti.

UZMANINDAN KRİPTO PARA ANALİZİ: BİTCOİN DÜŞECEK Mİ?

Kripto paralarda yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken konu hakkında bir yorumda Kripto borsası BitMEX'in kurucu ortağı Arthur Hayes tarafından yapıldı. Hayes yapmış olduğu analizinde Bitcoin'in teknoloji hisseleriyle korelasyonunun rekor seviyeye ulaştığını duyurdu.

Haziran ayına dek Bitcoin için yaşanan düşüş süreci ile 30 bin dolar seviyesinin görülebileceğini iddia etti. Hayes yaptığı açıklamasında “Kripto piyasaları gerilemeye girerken hisse senetlerine aşağı yönlü liderlik edecek ve çıkış üzerinden çalışılırken de yukarı yönlü liderlik edecek” dedi.

Düşüşü Sertleşen Bitcoin İçin Korkutucu Tahmin: O Tarihte 30 Bin Dolar Seviyesini Görebilir

BUGÜN BİTCOİN KAÇ DOLAR OLDU?

45 bin dolar seviyesinin üzerini test ederek yeniden 50 bin dolar ışığını yakan kripto para birimi için düşüş hızlandı. Bitcoin 11 Nisan 2022 Pazartesi günü itibari ile başlayan yeni haftaya düşüşüne rağmen yine de 41 bin dolar sınırının hemen üzerinde başlamayı başardı. Bitcoin kuru an itibari ile 41 bin 78,70 dolar seviyesine ulaştı.

Emlak365.com