Ev Kredisi Faizlerine Sonbahar Etkisi! En Düşük Taksitle Kredi Çekebileceğiniz Bankalar

Konut kredisi faiz oranları sonbaharda düşecek mi? Eylül ayında en düşük faizli kredi hangi bankada? Ev almak isteyenler için 100.000 TL kredi üzerinden ödeme planı. İşte banka banka faiz listesi.
Ev Kredisi Faizlerine Sonbahar Etkisi! En Düşük Taksitle Kredi Çekebileceğiniz Bankalar

Vatandaşlar yüksek kira tutarları ve emlak sektörünün önümüzde ki dönemde yaşayabileceği sorunlar nedeniyle konut kredisi ile ev alımlarıan yöneldi. Yeniden bankaların kapısını çalmaya başlayan vatandaşlar en düşük maliyeti bulmaya çalışıyorlar.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ DÜŞECEK Mİ?

Konut kredisi faiz oranlarına dair ilk merak edilen soru en düşük faizin hangi bankada olduğu sorusu olsa da, vatandaşlar bankaların genel olarak ne zaman oranları düşüreceğini merak ediyorlar. Konut kredisi için araştırma halinde olan vatandaşlar için bizlerde son gelişmeleri ele aldık.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2021 yılı içinde faiz indirimi beklentisini açıkladı. Eğer faiz indirimi gerçekleşirse politika faiz oranları yüzde 19.00 bandından ilk hedef olarak yüzde 18.00 daha sonra ise yüzde 1.6.50 seviyesine kadar geri çekilebilir.

Politika faiz oranlarında indirim yaşanmasının ardından ise başta ihtiyaç kredisi olmak üzere tüm kredi faiz oranlarında indirimler olabilir. Ancak indirimi tutuarı alınacak indirim kararının oranına bağlı olarak belirlenecek.

GÜNCEL KREDİ FAİZ ORANLARI

Bu dönemde bankalardan uzun vadeli konut kredisi kullanmak isteyenler için en düşük faiz oranlarını araştırdık. Kamu bankaları, katılım bankaları yada özel bankalar faketmeden tüm sunulan konut kredisi, konut finansmanı oranlarına dair liste şöyle.

En Düşük Oran 5 Banka'da

Devlet bankalarından Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile özel bankalardan TEB, Yapı Kredi Bankası ve Akbank müşterilerine yüzde 1.37 faiz oranıyla kredi veriyor. vade farkı olmayan kredi paketinde müşteriler 120 ay vade olanağından yararlanabilirler. Bu faiz oranı için yıllık maliyet oranı yüzde 18.36.

Diğer Bankalar

Halkbank'ın eylül ayı 120 ay vadeli konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.38

İş Bankası eylül ayı 120 ay vadeli konut kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.40

Finansman kapsamında Ziraat Katılım müşterilerine yüzde 1.41 kar payı ile konut finansmanı sağlıyor.

Vakıf Katılım 10 yıl vadeli konut finansmanı yüzde 1.43 kar payı oranıyla veriliyor.

Garanti BBVA yüzde 1.46, QNB Finansbank yüzde 1.49 ve İNG Bank ise yüzde 1.51 ile konut kredisi veriyor.

100.000 TL için Ödeme Planı

Ev Kredisi Faizlerine Sonbahar Etkisi! En Düşük Taksitle Kredi Çekebileceğiniz Bankalar