Faizsiz Ev Alımlarına Kuveyt Türk Katılım Bankası'ndan Yeni Maliyet Tablosu

Kuveyt Türk Katılım Bankası ev alacaklar için sunduğu konut finansmanı paketini güncelledi. Banka müşterilerinin ev alımlarına sunduğu kar payı oranlarını ve yeni ödeme planlarını açıkladı.
Faizsiz Ev Alımlarına Kuveyt Türk Katılım Bankası'ndan Yeni Maliyet Tablosu

Faiz ödemeden, kredi yerine finansman kullanmak isteyenler için Kuveyt Türk Katılım Bankası, pazartesi gününden itibaren geçerli oranları açıkladı. 120 ay vade için ek kar payı uygulamayacak olan banka yüksek oranlar nedeniyle ödeme planlarında esneklik sağlıyor. İşte bankanın son kampanyası.

FAİZSİZ BANKACILIK İLE EV ALACAKLAR DİKKAT

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından ilan konut finansmanı kar payı oranı tüm vade süreçleri için yüzde 1.84 olarak açıklandı.

Müşteriler ister 36 ay vadeli, ister 60 ay vadeli ödeme planı oluştursunlar uygulanacak kar payı oranı yüzde 1.79 olacak. Bu oran kısa vadeli ödeme planların da geçerli. Bunun dışında müşterilerin 120 ay vadeli kullanmak istemeleri durumunda ise kar payı oranı artacak. Banka bu vade oranı için yüzde 1.84 kar payı ile finansman sağlayacak.

Bankanın güncel kar payı oranlarıyla ev alacaklar için sunulan bir diğer özellik ise yüksek limit. Kamu bankalarının uyguladığı yüzde 90 konut kredisi limiti Kuveyt Türk Katılım Bankası'nda da özel şartın sağlanması koşuluyla olmak üzere yüzde 90 konut finansmanı limiti olarak uygulanıyor. Konut finanmsanı ile ev almak isteyen müşteriler için banka şu açıklamada bulundu.

"Konut işlemlerinde 500.000 TL’ye kadar işlemlerde A ve B sınıfı konutların ekspertiz değerinin %90’ı, diğer enerji sınıfında olan konutların ise %80’i finanse edilir. 500.000 TL üstünde ise A sınıfı konutların ekspertiz değerinin %90’ı, B sınıfı konutların ekspertiz değerinin %85’i, diğer enerji sınıfında olan konutların ise %80’i finanse edilir."

100.000 TL KONUT FİNANSMANI KULLANIMI DURUMUNDA

Müşterilerin konut finansmanı kullanmak istemeleri durumunda kendi ihtiyaçlarını belirleyebilmeleri adına 100.000 TL üzerinden bir hesaplama yaptık. 100 bin TL Kuveyt Türk Katılım Bankası kullanımı durumunda yapılacak ödemelere dair maliyet tablosu şu şekilde olacak.

Faizsiz Ev Alımlarına Kuveyt Türk Katılım Bankası'ndan Yeni Maliyet Tablosu

100 bin TL konut finansmanı kullanacaklar için masraf ödemeleri de şu şekilde olacak. Konut finansmanı için ekspertiz tutarı 1.320 TL, ipotek tesis bedeli 335 TL, 100 bin TL için 500 TL kredi tahsis ücreti ve 100.000 TL konut finansmanı için 1 yıllık konut ve dask sigortası prim tutarı 400 TL'dir.