İş Bankası Ayda 2.500 TL Taksitle Ne Kadar Taşıt Kredisi Veriyor?

İş Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyenler kredi maliyetlerini merak ediyorlar. İş Bankası aylık 2.500 TL taksitle 48 ay vadede ne kadar taşıt kredisi veriyor?
İş Bankası Ayda 2.500 TL Taksitle Ne Kadar Taşıt Kredisi Veriyor?

Otomobil satın almak isteyenler kendilerine taşıt finansmanı sağlayan bankaları araştırmayı sürdürüyorlar. Otomobil fiyatlarına yeni zamların gelmesinden endişe duyan vatandaşlar hızlı bir şekilde taşıt kredisi çekebilecekleri bankaların kredi kampanyalarını mercek altına alıyorlar. Son dönemlerde kredi faizlerinde yükselişler meydana gelse de otomobil fiyatlarının artma ihtimali vatandaşları taşıt kredisinin yüksek maliyetlerini göze alma yönünde bir karar vermeye itiyor. İş Bankası da yoğun bir şekilde kredi talebi alan bankalar arasında yer alıyor. İş Bankası taşıt kredisi kampanyasının şartları nelerdir?

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İş Bankası'ndan taşıt kredisi kullanarak yeni bir otomobil satın almak isteyenler bu kredi kampanyasının özelliklerini merak ediyorlar. İş Bankası tarafından otomobil satın almak isteyen müşterilere finansman desteği belirli şartlar eşliğinde veriliyor. Bu şartlara göre de kredi maliyetleri oluşabiliyor. AYrıca müşteriler çeşitli ödeme seçeneklerini de kullanarak otomobil sahibi olmaları önündeki çoğu engeli de aşabbiliyorlar.

TAŞIT KREDİSİ VADE SÜRELERİ

İş Bankası tarafından yapılan kampanya bilgilendirmesine göre taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere uygulanan kredi vade süreleri belirli bir sistemle belirleniyor. Buna göre ilk olarakmüşterinin satın almak istediği müşterinin fatura değerine bakılıyor. Satın alınmak istenen otomobilin fatura değeri 120 Bin TL'nin altındaysa 48 ay, 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasındaysa 36 ay, 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasındaysa 24 ay ve 750 Bin TL ile 1,5 Milyon TL arasındaysa 12 ay vade yapılabiliyor. Bu vade süreleri kesinlikle esnetilemiyor.

EN FAZLA NE KADAR TAŞIT KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR

İş Bankası'ndan en fazla ne kadarlık taşıt kredisi çekilebileceği müşteri özellinde değişmekle beraber burada da satın alınmak istenen otomobilin fatura değeri öne çıkıyor. Bu fatura değerine göre kredilendirme yapılıyor. Otomobilin fatura değeri 120 Bin TL'nin altındaysa yüzde 70 oranında, 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasındaysa yüzde 50 oranında, 300 bin TL ile 750 Bin TL arasındaysa yüzde 30, 750 Bin TL ile 1,5 Milyon TL arasındaysa yüzde 20 oranında kredilendirme yapılabiliyor.

2.500 TL TAKSİTLE NE KADAR TAŞIT KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR?

İş Bankası Ayda 2.500 TL Taksitle Ne Kadar Taşıt Kredisi Veriyor?

İş Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2 kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli taşıt kredisi çeken müşteriler ayda 2.500 TL kredi taksiti ödeyerek İş Bankası'ndan 70 Bin TL taşıt kredisi çekebiliyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 120 Bin TL oluyor.