İslam Memiş'ten Piyasa Yorumları! Dolar Temmuz Sonunda Kaç TL Olur, Gram Altın Ne Zaman 1.450 TL'ye Yükselir?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş piyasaları değerlendirdi. Dolar kuru, ons altın ve gram altın fiyatlarını yorumlayan İslam Memiş ekonomi paketi açıklanacağını iddia etti.
İslam Memiş'ten Piyasa Yorumları! Dolar Temmuz Sonunda Kaç TL Olur, Gram Altın Ne Zaman 1.450 TL'ye Yükselir?

Türkiye ekonomisinde enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından piyasalara bunun yansımaları ve bundan sonraki fiyatlamalar merak konusu oldu. Bu konuya ilişkin Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yeni değerlendirmelerde bulundu. Piyasalarda çok büyük hareketlilikler beklenmemesi gerektiğini söyleyen İslam Memiş dolar kuru, gram altın ve ons altın hakkında yorumlarda bulundu.

DOLAR KURU AY BOYUNCA 16 TL İLE 17 TL ARASINDA KALACAK

Dolar kurunda agresif bir fiyat artışı beklemediğini söyleyen İslam Memiş, “Türkiye’de enflasyon rakamları yükselmeye devam ediyor. Büyük bir ihtimalle yüzde 80 civarında bir enflasyon görüldükten sonra yüzde 72 ile yıl kapanabilir. Enflasyonun en fazla arttığı ülkenin Türkiye olmasından dolayı Türk lirası bu durumdan etkileniyor. Yurt içi piyasalarda yüksek gelen enflasyondan dolayı dolar kuru 17,80 TL seviyesini gördü. Dolar kuru beklentimde Temmuz ayı için bir değişim yok. Temmuz ayı boyunca dolar kuru 16 TL ile 17 TL arasında fiyatlanacak.” dedi.

İslam Memiş'ten Piyasa Yorumları! Dolar Temmuz Sonunda Kaç TL Olur, Gram Altın Ne Zaman 1.450 TL'ye Yükselir?

ONS ALTIN FİYATI DÜŞER Mİ?

Ons altın için de bir değerlendirme yapan İslam Memiş, “Altının ons fiyatı 1.800 doların üstünde yer alıyor. Altında pozitif görünüm devam ediyor ve düşüşler alım fırsatıdır. 1.780 dolar seviyesi geçen hafta 3 defa denendi ve ardından tepki yükselişi geldi. Altın fiyatlarında yükseliş hedefine dair bir değişim yok. Fiyat gerilemelerine en azından kalıcı fiyat düşüşlerine Temmuz ayında şahit olmayacağız.”ifadelerini kullandı.

GRAM ALTIN 1.450 TL İDDİASI!

Gram altın 1.450 TL iddiasını sürdüren İslam Memiş, “Geçtiğimiz hafta 970 TL’ye kadar gerileyen gram altın tekrar 988 TL’ye ulaştı. Gram altın fiyatı 950 TL ile 1.000 TL arasında fiyatlanacaktır. Gram altın için bu fiyat aralığında kademeli alım yapılabilir. Bu fiyatlar yükselecektir. Bundan sonraki ataklarda 6 aylık süreçte gram altın 1.450 TL’ye ulaşacaktır. 6 ay önce gram aldın 740 TL seviyesindeydi ama şimdi 980 TL’ye çıktı.” şeklinde konuştu.

İslam Memiş'ten Piyasa Yorumları! Dolar Temmuz Sonunda Kaç TL Olur, Gram Altın Ne Zaman 1.450 TL'ye Yükselir?

EKONOMİ PAKETİ AÇIKLANACAK!

Yeni bir ekonomi paketinin açıklanmasını beklediğini söyleyen İslam Memiş, “Temmuz ve Ağustos ayları tatil ayıdır ve çok agresif bir piyasa beklemeyin. Hem düşüş yönünde hem de yükseliş yönünde çok beklentiye girmemek gerekiyor. Tatil aylarında piyasalarda kontrollü fiyatlamalar oluyor ve bu böyle de devam edecektir. Ayrıca Türkiye’de büyük bir ekonomi paketi açıklanmasını bekliyorum. Bunun zamanını şu anda kestiremiyorum ama geniş kesimlere yayılabilecek bir ekonomi paketi ile piyasalar etkilenecektir. Bunun işaretleri geldiği an duyuracağım ama şu anda şu zamanda açıklanacak diyemeyiz.” dedi.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler ilgili ekonomiste aittir. Bu yorumlarla yatırım kararı alınmasının kazanç garantisi yoktur. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Emlak365.com