Meral Akşener nikah şahitliği yaptı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'çocuk sayısı' göndermesi

Nikah şahitliğini üstlenen Meral Akşener nikah sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'üç çocuk' söylemine göndermede bulundu.
Meral Akşener nikah şahitliği yaptı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'çocuk sayısı' göndermesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Adnan Beker'in kızı Mehtap Beker'in düğün törenine katılım sağlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener çiftin nikah şahitliğini üstlendi. Nikah şahitliğini üstlenen Meral Akşener nikah sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'üç çocuk' söylemine göndermede bulundu. 

Ankara Sheraton'da düzenlenen Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Adnan Beker'in kızı Mehtap Beker ile Berkay İpek çiftinin nikahına katılım sağlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener çiftin nikah şahitliğini yaptı. Nikah şahidi olan Meral Akşener konuşmasında "Mutluluklar diliyorum. Çocuk sayınıza karışmıyoruz. Ama nasıl yetiştirileceğine karışıyoruz." dedi.

3 ÇOCUK GÖNDERMESİ YAPTI!

Mehtap Beker ile Berkay İpek çiftinin nikah şahitleri arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'da yer aldı. Çiftin nikahını kıyan isim ise Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen oldu. 

Nikah şahitliğini üstlenen isimlerden birisi Meral Akşener olurken Akşener nikah sonrası yaptığı konuşma ile gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göndermede bulunan Meral Akşener  "Kız bizim ama, genellikle damatlara acırım ben. Çok şahitlik yaptım. Genellikle şöyle bir şey oluyor: Damat iyiyse kız annesi çok mutlu. Oğlan annesi genellikle siniri bozuk. Kız babası, damat iyi kötü fark etmez; gözleri hüzünlü, ağlamak üzere… Delikanlının babası acayip mutlu, sinir bozacak kadar mutlu oluyor. Bu arada gelin basıyor ya ağaya, acıdığını düşünüyor anne. Ama sonuçta, bir şey daha var. Çocuklarınız oluyor ve siz unutuluyorsunuz. Torun sevgisi, anneleri babaları bir araya getiriyor. Ben sizin çok mutlu olacağınıza eminim. Oğlum… Sabır, sevgi, saygı gibi üç 's'den bahsedeceğim… Çocuk sayısına karışmıyoruz. Ama nasıl yetiştirileceğine karışıyoruz. Öyle bir durumumuz var. Ben bu aile cüzdanını elbette kızımıza vereceğim. Ailenin başı kadın oluyor genellikle." dedi.

NİKAH KONUŞMASI GÜNDEM OLDU!

Nikah sonrası konuşmasına devam eden Meral Akşener Cumhurbaşkanı adaylığı konusunu da açarak "Şimdi üç belediye başkanımız burada. Fethi Başkan, Alper Başkan, Mansur Başkan. Bir sağlam alkış alayım. Çünkü bugün burada yüzlerimiz gülerek, bu çifti evlendiriyorsak ve 13. Cumhurbaşkanı, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olacaktır, hüküm cümlesini kurabiliyorsak, bu arkadaşlarımızın yaptığı hizmetlere borçluyuz. Arkadaşlarımıza ben teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.