Parasını TL Olarak 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabında Tutana 9.162 TL Net Faiz Getirisi!

Döviz kurları ve enflasyonda yaşanan yükselişin ardından bankaların vadeli mevduat hesabı faiz oranları da yükseldi. En yüksek faiz hangi bankada, 500 bin liranın aylık faizi ne kadar?
Parasını TL Olarak 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabında Tutana 9.162 TL Net Faiz Getirisi!

Dolar kurunda yaşanan yükselişin ardından dolarizasyon endişesi artarken vatandaşın TL birikimlerini bozmamasını sağlamak adına TL vadeli mevduat hesabı faiz oranları için yeni yükseliş kararı alındı. Özel bankalar bir kere daha mevduat faizi oranlarını yükseltirken, kamu bankaları ise oranlarını sabit tuttu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB Haziran toplantısı öncesinde hem Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından peş peşe yapılan açıklamalarda faiz artırımı yapılmayacağı nerede ise kesinleşmiş oldu. Mevduat faizlerinde ise yapılan bu açıklamalara rağmen dolar ve enflasyon rakamlarında yaşanan yükselişin etkisi ile yukarı yönlü çıkış dikkat çekti.

HAZİRAN 2022 DÖNEMİNDE EN YÜKSEK MEVDUAT FAİZİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Bankaların mevduat hesabı faiz oranlarında enflasyon rakamlarında yaşanan yükselişin etkisi ile yukarı yönlü çıkış yaşanırken özel bankalar bir kere daha atağa kalktı. Bankada mevduat hesabı açarak elindeki parasını bu hesaba yatıran kişilere yönelik olarak en yüksek mevduat faizi yüzde 22 seviyesine çıkarıldı.

Parasını TL Olarak 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabında Tutana 9.162 TL Net Faiz Getirisi!

TL hesabı olanlara en yüksek faiz veren banka yüzde 22 oranı ile N Kolay Bono Hesabı oldu. Bu oranı takip eden en yüksek banka Alternatif Bank VOV Hesap ile Fibabanka Kiraz hesap için verilen yüzde 21 oranı oldu. Bu oran üzerinden 500 bin liranın 1 aylık faiz getirisi 9 bin 162 TL oldu.

Parasını TL Olarak 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabında Tutana 9.162 TL Net Faiz Getirisi!

DEVLET BANKALARI 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI ORANLARI! ZİRAAT BANKASI, HALKBANK, VAKIFBANK 500 BİN LİRANIN AYLIK FAİZ GETİRİSİ NE KADAR, YÜZDE KAÇ?

500 bin lirasını kamu bankaları üzerinden değerlendirmek isteyen kişilere yönelik olarak Ziraat Bankası üzerinden aylık faiz getirisi 5 bin 518 TL olarak gerçekleşirken Ziraat Bankası 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 13,25 olarak uygulanacak.

Halkbank 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 14,50 olarak uygulanacak. Halkbank vadeli mevduat hesabı üzerinden 500 bin liranın faiz getirisi 6 bin 38 TL oldu. Vakıfbank arı hesabı 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 17,85 olarak uygulanırken bu hesabın getirisi 7 bin 433 TL olarak gerçekleşecek.

TEB'den Kurban Bayramına özel faizle hoşgeldin ihtiyaç kredisi

QNB Finansbank Faizleri Değiştirdi! 3 Ay Ertelemeli 25 Bin TL ihtiyaç Kredisi Kampanyası!

İş Bankası'ndan 3.000 TL, 4.000 TL, 5.000 TL Taksitlerle 133 Bin TL, 178 Bin TL, 222 Bin TL Konut Kredisi

Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası! Devlet Bankalarından En Uygun İhtiyaç Kredisi Destekleri