Vodafone Turkcell Türk Telekom hat sahipleri dikkat! 15 gün içinde başvuru yapana anında 220 TL para iadesi

Operatör sahipleri tarafından milyonlarca cep telefonu kullanıcısına müjdeli haber duyuruldu. Başvuru yapan kişilerin yüksek tutarlarda para iadelerini alabilecekleri ifade edildi.
Vodafone Turkcell Türk Telekom hat sahipleri dikkat! 15 gün içinde başvuru yapana anında 220 TL para iadesi

Vodafone Turkcell Türk Telekom hat sahipleri için son dakika uyarısı geldi! Zaman geçtikte artık yaş sınırı da gözetmeksizin hat sahibi olan kişi sayısında büyük artış görülmeye başlandı. Fakat özellikle de son bir sene içerisinde artan hat sayılarının yanı sıra bu hatlar için kullanılan tarifelerde de fiyat artışlarının başladığı görüldü.

Kişiler hangi operatöre bağlı olursa olsun belli bir süre sonra kampanyalardan faydalanamamaya başladıkça ya da yeni geçiş avantajları bittikçe farklı operatörlere başvuru yapmaya başladı. Operatör değişikliği sırasında kişilerin en çok zorlandığı konu ise numaralarının değişmesiydi. Bankacılık işlemlerinde, kişilerin çevrelerine duyurduğu numara sisteminde bu değişiklik oldukça zorluydu. GSM Operatörleri ise bu durumu daha pratik hale getirmek için numara taşıma işlemlerinin yapılabileceğini açıkladı.

Numara taşıma işlemi her ne kadar pratik ve sonraki süreci de kolaylaştıran bir durum olsa da taşıma sırası esnasında pek çok kişinin eski hatlarında liralarını unuttuğu öğrenildi. Milyonlarca kişinin fark etmeden unuttuğu bu liralar hakkında ise GSM operatörleri tarafından açıklama geldi.

MİLYONLARCA MOBİL HAT SAHİBİNE DUYURU YAPILDI!

Konu ile ilgili GSM operatörleri tarafından yapılan duyuruya göre eski hatta kalan liraları kişilerin talep edebilecekleri ifade edildi. Bakiye iadesi olarak bilinen bu işlemde tutarın 24 ay içerisinde mutlaka yeni alınan hatta aktarımının gerçekleştirilmesi gerektiği, aksi halde eski hatta bulunan bakiyenin de zaman aşımına uğraması nedeni ile iptal olduğu öğrenildi. Operatörler üzerinden kişilerin yapacağı başvuru sonucunda tam 15 gün için de kişilerin yeni numaralarına aktarım işleminin gerçekleştirileceği açıklandı.

VODAFONE, TURKCELL, TÜRK TELEKOM PARA İADESİ NASIL ALINIR?

Gelen bu açıklamalar ile birlikte hat sahipleri tarafından en çok merak edilen konular arasında nasıl para iadesinin alınabileceği oldu. Tek şartın 24 ay içerisinde başvuruların yapılarak iadelerin alınması gerektiği belirtilerek müşteri hizmetleri üzerinden de kolay bir şekilde bilgi alınabileceği öğrenildi.

Vodafone tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada "Çeşitli nedenlerle aboneliği iptal olan faturasız abonelerin hesaplarında kalan bakiye için abonelere geri alma hakkı tanınacak olup iptal tarihinden itibaren yirmi dört (24) ay içerisinde başvuruda bulunan aboneye geri ödemesi onbeş (15) gün içerisinde yapılacaktır. İade talebinde bulunmayan abonelerin kalan bakiyeleri ise yirmi dört (24) ay süreyle saklanacak, abonenin hattını Vodafone’a tekrar taşıması durumunda abonenin hesabına otomatik yüklenecektir" ifadeleri ile bilgilendirme yapıldı.