19 Mayıs hangi gün, resmi tatil mi, okullar açık mı? 18 Mayıs yarım gün mü?

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yaklaşırken 19 Mayıs hangi gün, resmi tatil mi gibi sorular araştırılıyor. Birçok kişi ise 18 Mayıs yarım gün mü merak ediyor. İşte ayrıntılar.
19 Mayıs hangi gün, resmi tatil mi, okullar açık mı? 18 Mayıs yarım gün mü?

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na kısa bir süre kala birçok kişi 19 Mayıs tatil mi, 18 Mayıs yarım gün mü gibi soruların yanıtını araştırıyor.

Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk gençliğine armağan ettiği 18 Mayıs bu yıl Perşembe gününe denk geliyor. 19 ayıs coşkusu, Türkiye'nin dört bir yanında kutlanacak etkinliklerle yaşanacak.

19 Mayıs Perşembe tatil mi, okullar tatil mi?

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 2022 resmi tatiller takviminde yer alıyor. 19 Mayıs, milli bir bayram olduğu için resmi tatil ilan ediliyor. Bu sebeple 19 Mayıs günü tüm kamu kurum ve kuruluşları ile okullar tatil oluyor.

18 Mayıs tatil mi, yarım gün mü?

Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının kutlandığı 19 Mayıs günü resmi tatil oldu*ğu için tatil olacak ancak 18 Mayıs tarihi için herhangi bir tatil durumu söz konusu olmayacak. Öğrenciler, çalışanlar 18 Mayıs günü işlerine ve okullarına normal düzendeki gibi gitmeye devam edecekler. Gençlik bayramı kapsamında sadece 19 Mayıs Perşembe günü tatil olacak.

2022 resmi tatiller takvimi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, GEnçlik ve Spor Bayramı

9 Temmuz - 12 Temmuz Kurban Bayramı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

30 Ağustos Zafer Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Emlak365.com