Adayımız Mansur Yavaş Demişti! AK Parti'den Bu Açıklamaya Yanıt Geldi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı Adaylarının Mansur Yavaş olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamaya AK Parti'dem Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir değerlendirmelerde bulundu.
Adayımız Mansur Yavaş Demişti! AK Parti'den Bu Açıklamaya Yanıt Geldi

Siyaset gündemi gün içinde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın açıklamalarını konuşmuştu. Özdağ, Zafer Partisi olarak adaylarının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olduğunu ifade etmiş ve Yavaş'a bir çağrıda bulunmuştu.

Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanlığı Adaylığına ilişkin gelen bu açıklama hem sosyal medya hemde basında sıkça konuşuldu. Açıklamaya hükümet kanadından değerlendirme ise AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir'den geldi.

AK PARTİ'DEN O AÇIKLAMAYA DEĞERLENDİRME YAPILDI

ibrahim aydemir, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Konuşmasının başında Anadolu Ajansının 102'nci kuruluş yıl dönümünü kutlayan Aydemir daha sonra Ümit Özdağ'ın açıklamalarına ilişkin soruya yanıt verdi. Bir basın mensubu Özdağ'ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş'ı cumhurbaşkanı adayı olarak göstermesi konusuna ne düşündüklerini sordu. Basın mensubunun sorusuna AK Partili Vekil, Millet İttifakının içerisinde bu tartışmaların yaşandığını söyledi.

Aydemir konuya ilişkin "Kuvvetle muhtemel, Millet İttifakı içinde bu tartışmalar yaşanıyordur. Mansur Yavaş mı olsun, Ekrem İmamoğlu mu olsun, Kemal Kılıçdaroğlu mu olsun. 'O mu olsun, o mu olsun' derken içeriden uç veren bir hal." açıklamasında bulundu.

AK Partili isim daha sonra Cumhur İttifakı adayı hakkında konuştu.

Cumhur İttifakının adayının Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu ifade ederek Millet İttifakında tartışmalar olduğunu söyledi. Millet İttifakının durumuna ilişkin ise Aydemir "Darmadağın bir hal var. O yüzdendir ki; Ümit Özdağ oraya vurgu yapıyor. Yarın bir başkası Ekrem İmamoğlu'nu, bir başkası başka isim dillendirecek, bu yapı, daha seçime girmeden darmadağın olacak." dedi.