AKOM'dan Şiddetli Yağış Uyarısı

Dün yaşanılan yağmur sonrasında Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) İstanbul başta olmak üzere ülke genelini şiddetli yağış için uyardı.
AKOM'dan Şiddetli Yağış Uyarısı

Dün yaşanılan yağmur sonrasında Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) İstanbul başta olmak üzere ülke genelini şiddetli yağış için uyardı.

AKOM, İstanbul'un 4 ilçesi için uyarıda bulundu. Kartal, Pendik, Adalar ve tuzla için şiddetli yağış uyarısı geldi.

Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yaşanacak sağanak yağış için vatandaşlar; sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) yaşanan şiddetli yağmur ve yaşanılan mağduriyet sonrasında 4 ilçeyi Kartal, Pendik, Adalar ve Tuzla'yı şiddetli yağış konusunda uyardı.

Meteorolojinin yapmış olduğu son tahminlere göre; yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Kuzey ve İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Doğu Karadeniz ile Kırklareli, Tekirdağ, Aydın ve Çorum çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği düşünülüyor.

Uyarılan Bölgeler

Öğle saatlerine kadar Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde metrekareye yaklaşık olarak 21-50 kg yağış düşeceği tahmin edilerek uyarılar yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu değerlendirmelere göre; hava sıcaklıklarının kuzey, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede 4 ile 10 derece azalacağı öngörülüyor. Diğer bölgelerde ise sıcaklık değişiminin olmayacağı tahmin ediliyor.

Bazı illerde hava sıcaklıkları:

BURSA: 28 derece parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerine kadar kuvvetli (metrekareye 21-50 kg) olması bekleniyor.

ÇANAKKALE: 27 derece parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

İSTANBUL: 28 derece parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

İZMİR: 30 derece parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ANKARA: 31 derece parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.