Ankara Ayazında Yapılabilecek 5 Etkinlik

Ankara’da yaşıyor ve kış geldiğinde bir taraftan içinize işleyen Ankara ayazından kurtulup bir yandan da eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız sizin için birbirinden eğlenceli ve sıcak 5 etkinlik.
Ankara Ayazında Yapılabilecek 5 Etkinlik

Ankara’da yaşıyor ve kış geldiğinde bir taraftan içinize işleyen Ankara ayazından kurtulup bir yandan da eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız sizin için birbirinden eğlenceli ve sıcak 5 etkinlik.


1) Müze ve Sergi Gezileri


Evet… Yanlış okumadınız müze ve sergi gezileri… Ankara’da kültür sanata olan ilgi giderek artmakta bununla birlikte şehirde birbirinden güzel sergiler de hatırı sayılır sayılara ulaşmaya başladı. Bu sergilerin yanında her zaman değerini koruyabilen Etnografya Müzesi, Ankara Kalesi, Rahmi Koç Müzesi, Anadolu Medeniyetler Müzesi gibi içinde vakit geçirmekten keyif alacağınız birçok müze de Ankara ayazında içinizi ısıtacak alternatifler olarak göze çarpıyor.

2) Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası


Belki de Ankara’da yeterince ilgiyi görmediğini düşündüğüm bir oluşum CSO (Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası). Yaptıkları kaliteli müziklerle ve düzenli konser programlarıyla ruhunuzu dinlendirirken sıcak bir mekanda olmanın keyfi de bu hazzı şüphesiz ikiye üçe katlayacaktır. Kesinlikle gözden kaçırılmaması gereken bir etkinlik.

3) Butik Kahveler


Günümüz trendlerinden oldu artık 3. nesil kahve evleri. Nescafe’yle başladığımız kahve yolculuğumuzun tadım ve haz bakımından gelinen son noktası diyebiliriz bu evlere. Birbirinden farklı kahve çekirdekleri ve pişirme teknikleriyle onlarca farklı kahve tadını bir mekandan alabilir hale geldik. Böyle olunca da bu tip butik kahvecilerin ülke çapında yaygınlaşmaya başlaması kaçınılmaz oldu. İstanbul’daki kahveci furyası dalgası Ankara’ya da çok geçmeden ulaştı ve yeni yeni kahveciler caddelerde boy göstermeye başladı. Denenecek bir sürü yeni kahvenin olması da Ankara ayazında yapılabilecek eğlenceli ve sıcak 5 etkinlikten biri haline dönüştürüyor bu yeni nesil kahve evleri ziyaretlerini.

Ankara Ayazında Yapılabilecek 5 Etkinlik


4) Devlet Tiyatroları


Ankara’da halen özel işletme statüsünde tiyatro salonlarının yaygınlaşmaması başkentte tiyatroyu kısıtlayan bir görüntü çizse de Devlet Tiyatroları hazırladığı yoğun takvimle bizlerin bu ihtiyacını yıllardır olduğu gibi yine sırtlanmaya devam ediyor. Birbirinden güzel oyunlarla eğlenceli ve kaliteli zaman geçirebileceğimiz fırsatlar sunuyor bizlere Devlet Tiyatroları. Şu ana kadar fırsatını bulamadıysanız bugünden itibaren bilet kovalamaya başlamanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

5) Kapalı Salon Konserleri


Genciz, daha fazla enerji içeren etkinlikler lazım bize diyorsanız bu son başlık tam size göre. Ankara ayazında açık hava konseri gibi bir opsiyonumuz olmuyor haliyle. Peki konsersiz, müziksiz mi kalıyoruz kış boyu. Tabi ki hayır! Özel işletmelerin salonlarında düzenlenen konserlerle kış boyu bizim bu ihtiyacımızı karşılamaya çalışıyorlar. Çok fazla salon olmaması da sıkışık bir takvim oluşmasına ve konserlerin çakışmasına engel oluyor, böylece konser kaçırma gibi bir talihsizlikle de karşılaşmamız pek mümkün olmuyor.