Berat Albayrak siyasete geri mi dönüyor? İstifadan sonra büyük atılım iddiası

Görevinden istifa ettikten sonra kayıplara karışan Berat Albayrak ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Berat Albayrak'ın hiç beklenmeyen bir şekilde siyasete geri döneceği iddia edildi.
Berat Albayrak siyasete geri mi dönüyor? İstifadan sonra büyük atılım iddiası

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, istifasının ardından uzun bir süre sessizliğini korumuş ve geçtiğimiz aylarda yeni bir kitap çıkararak ortaya çıkmıştı. Son günlerde edinilen kulis bilgilerine göre, Berat Albayrak'ın beklenmeyen bir şekilde siyasete döneceği konuşuluyor.

Berat Albayrak'tan geri dönüş sinyali!

Basında yer alan haberlere göre, AK Partili isimler eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Trabzon'dan milletvekili adayı olmak için çalışmalar yaptığını ifade ediyor. Söz konusu haberde, mevcut Cumhurbaşkanlığı sisteminde milletvekilliğinin pek güçlü olmaması nedeniyle Berat Albayrak'ın milletvekili olarak siyasete dönmeyeceği de belirtiliyor.

Bir internet sitesi tarafından yapılan haberde Berat Albayrak'ın yeniden siyasete döneceği, hatta Trabzon'dan aday olacağı belirtildi. AK Partili isimlerin, eski siyasetçilerin ve gazetecilerin olduğu her ortamda bu konunun konuşulduğu ifade edilerek, Albayrak'ın siyasete dönmesi hemen hemen kesin gözüyle bakıldığı söyleniyor.

Kulisleri karıştıran haber sonrasında aynı zamanda Albayrak'ın milletvekilliğinin kendisi için güçlü bir konumu olmadığı ve bu nedenle milletvekili olarak siyasete geri dönmeyeceği de iddialar arasında.

Berat Albayrak'tan ise konuya ilişkin henüz bir açıklama ya da ima gelmedi. Öte yandan daha önce de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fikir ayrılığına düşen Albayrak'ın, Soylu'nun gitmesiyle yeniden siyasete atılacağı da iddia edilmişti.

Emlak365.com