Bursa Tahtakale Çarşısı Restore Ediliyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'da hayata geçirilecek düzenlemeler ile ilgili açıklamalar yaptı.
Bursa Tahtakale Çarşısı Restore Ediliyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'da hayata geçirilecek düzenlemeler ile ilgili açıklamalar yaptı.

Bursa Tahtakale, yapılan düzenleme çalışmaları kapsamında yenileniyor.

Hayata geçirilecek düzenleme projesi ile ilgili Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tahtakale'nin yeni bir yüze kavuşacağını belirtti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa'yı daha yaşanabilir hale getirmek amacı ile çalışmalar yapıldığını belirtti. Proje kapsamında Tahtakale Caddesindeki binalarda cephe sağlıklaştırma çalışmaları sürüyor. Recep Altepe, çalışmaların tamamlanması ile Tahtakale'nin çehresinin değişeceğini söyledi.

Marka ve Kalite Kenti Haline Gelecek

Bursa'ya eserler kazandırırken, aynı zamanda kentin caddelerini de daha modern görünüme kavuşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tahtakale'de devam eden cephe çalışmalarını yerinde inceledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'yı değerleri ile geleceğe taşıdıklarını ifade etti. Bursa'yı, marka ve kalite kenti haline getirmek için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Recep Altepe; “Bursa'mız kabuk değiştiriyor. En önemli bölgemiz de Bursa'nın her zaman merkezi olan Ulucami civarı, Hanlar Bölgesi ve çarşılar… Bizler de ilk günden beri çarşılarımızdaki faaliyetlerimize devam ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Yeni Bir Çehreye Bürünecek

Tahtakale’nin önemli bir bölge olduğunu dile getiren Başkan Altepe, bölgedeki tüm işyerlerinin zemininden çatısına, cephesinden çevre aydınlatmasına kadar yenilendiğini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi olarak, Tahtakale bölgesinin ıslahı ile ilgili çalışmaların yapıldığını belirterek; “Tahtakale bölgesinde Büyükşehir Belediyesi olarak caddenin ıslahı ile ilgili çalışıyoruz. Şu anda Atatürk Caddesi'nden Tahtakale'ye giden Tahtakale Caddesi'nde komple bir çalışma var. Burada uzun yıllardır bekleyen tadilat ve düzenlemelerle restorasyon çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatıldı.

Yapılan bu düzenlemelerle birlikte Tahtakale yeni bir çehreye bürünüyor. Çalışmalar hızla sürüyor. Şu anda görüldüğü gibi bir yandan çatılar elden geçiyor, diğer taraftan cepheler yapılıyor. Daha sonra tabela düzenlemeleri ve ışıklandırmaları da yapılınca bölge daha kaliteli bir çarşı haline gelecek” ifadelerini kullandı.

Başkan Altepe, Tahtakale’nin yapılan çalışmalar sonucunda, eksiklerinin giderilmesi ile daha güzel ve modern bir görünüm kazanacağını da ifade etti.