Camilerin Genelev Olarak Kullanıldığını Söyleyen Akademisyene Şok!

Atatürkçü Düşünce Derneği' nin Çanakkale Şubesi,hakkında soruşturma başlatılan Yrd.Doç Dr. Abdullah Akın'a sarf ettiği sözlerden dolayı büyük tepki gösterdi.
Camilerin Genelev Olarak Kullanıldığını Söyleyen Akademisyene Şok!

Atatürkçü Düşünce Derneği' nin Çanakkale Şubesi,hakkında soruşturma başlatılan Yrd.Doç Dr. Abdullah Akın'a sarf ettiği sözlerden dolayı büyük tepki gösterdi.

Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi' na bağlı öğretim üyesi Yardımcı Doçent Doktor Abullah Akın'ın geçtiğimiz günlerde konuk olduğu radyo programında kullandığı "1924'de Çanakkale ve Bursa'da genelev olarak, ahır olarak kullanılan camiler var." sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldı.

Camilerin Genelev Olarak Kullanıldığını Söyleyen Akademisyene Şok!

Fakülte Duyuru Yaptı


Fakültenin internet sitesi üzerinden, kamuoyuna duyuru yayınlandı. Duyuruda, Akın'ın ifadelerinin bireysel olduğu, üniversite kurumuyla veya akademisyenlerle genelleştirilmemesi gerektiğini belirtirken, aynı zamanda akademisyenle ilgili çalışma ve soruşturma başlatıldığının da bilgisi verildi. Yapılan kamuoyu duyurusunda şu ifadelere yer verildi "gündem konusu haline gelen mevzubahis öğretim üyesinin görüşleri veya iddiaları sadece kendisini bağladığını, kurumsal olarak görüşlerini veya iddialarını kabul etmediğimizi ve edemeyeceğimizi ve ilgili şahıs ile ilgili olarak da gerekli idarî inceleme-soruşturma süreçlerinin başlatıldığını tekraren belirtmek isteriz. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz."

Atatürkçü Düşünce Derneği' de Tepki Gösterdi


Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Çanakkale Şubesi,hakkında soruşturma başlatılan Yrd.Doç Dr. Abdullah Akın'a sarf ettiği sözlerden dolayı büyük tepki gösterdi. Hem akademisyeni hem de üniversite bünyesini, geç kalmış özürlerinden dolayı sert şekilde eleştiren Atatürkçü Düşünce Derneği'nin yaptığı yazılı açıklamada şunlara yer verildi,"ADD Çanakkale Şubesi olarak üç gün bekledik belki; üniversitemizin rektörü, Çanakkale Valisi veya Çanakkale Müftülüğü çıkar; bu kişinin doğru söylemediğini, böyle bir açıklamanın Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde akademisyen unvanlı birisi tarafından söylenmiş olmasının büyük bir talihsizlik olduğunu ve bu akademisyenle ilgili gereğinin yapılacağını açıklarlar. Ancak bugüne değin böylesi bir açıklamayı ne bu akademisyen ne Çanakkale Valiliği, ne Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü ne de Çanakkale Müftülüğü yaptı. Yazıklar olsun, böylesi bir saçmalığa, utanmazlığa karşı herkes susuyor. Susmak kabullenmektir. Biz bu iğrençliği ve iftirayı kabul etmiyoruz. Çanakkalemizi ve güzel ülkemizi aydınlatma görevi olan üniversitemiz, böyle mi aydınlatacak insanlarımızı. Bilimle yalan yan yana olamaz. Hele iftira bilimle hiç bağdaşmaz. Bu akademisyeni yalanından, iftirasından dolayı lanetliyoruz. Derhal görevini bırakmasını ve halkımızdan özür dilemesini istiyoruz."