Çanakkale Boğazında Bir Gemi Karaya Oturdu

Krıtı Sea isimli gemi, Çanakkale Boğazı Nara Burnu açıklarında karaya oturdu. 183 metre boyunda olan ve ağırlığı 28 bin 553 groston olan Yunanistan bandralı taşıyan “Krıtı Sea” ismindeki gemi, Çanakkale Boğazı Nara Burnu açıklarında gemi karaya oturdu. Durumu yetkililere bildiren gemi kaptanı bu konuda bir yardım talep etmedi.
Çanakkale Boğazında Bir Gemi Karaya Oturdu

Krıtı Sea isimli gemi, Çanakkale Boğazı Nara Burnu açıklarında karaya oturdu.

183 metre boyunda olan ve ağırlığı 28 bin 553 groston olan Yunanistan bandralı taşıyan “Krıtı Sea” ismindeki gemi, Çanakkale Boğazı Nara Burnu açıklarında gemi karaya oturdu. Durumu yetkililere bildiren gemi kaptanı bu konuda bir yardım talep etmedi.Çanakkale Boğazında Bir Gemi Karaya OturduÇanakkale Boğazı’nda Bir Tanker

Malta ülkesinden Gürcistan Batum Limanı’na gitmek isteyen “Krıtı Sea” isimli 183 metre boya sahip ve ağırlığı 28 bin 553 groston olan Yunan bandralı gemi Çanakkale Boğazı’ndan geçiş yaparak gideceği yere ulaşmak istedi. Ancak gemi Çanakkale Boğazı Nara Burnu açıklarına geldiği sırada nedeni bilinmeyen bir şekilde arızalandı ve sürüklenerek gemi karaya oturdu.

Çanakkale Boğazında Bir Gemi Karaya Oturdu

Gemi Çanakkale Boğazı Nara Burnu açıklarına geldiği sırada arızalandı ve sürüklenerek karaya oturdu. Nedeni bilinmemesine karşılık, gemi kaptanı geminin durumunu Çanakkale Gemi ve Trafik Hizmetleri’ne ulaştırdı ancak gemi için bu kurumdan yardım talep etmedi. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı olan “Kıyı-Emniyeti-9” ve “Kurtarma -4” adlı güvenlik römorkları, kıyı ve geminin güvenliği nedeni ile bölgeye gönderildi. Yardım talebinde bulunmayan gemi kaptanı, geminin kendi imkanları doğrultusunda kurtulacağını bildirdi.

Çanakkale Boğazında Bir Gemi Karaya Oturdu

Boyutu ve ağırlığı oldukça fazla olan “Krıtı Sea” adlı tanker gemisi arıza nedeni bilinmiyor ve arızalandıktan sonra Çanakkale Boğazı Nara Burnu açıklarında karaya sürüklenerek oturdu. Malta’dan Gürcistan’a giderken Çanakkale Boğazı’ndan geçiş esnasında arızalanan gemi için durum Çanakkale Gemi ve Trafik Hizmetleri’ndeki yetkililere bildirilse dahi yardım talebinde bulunulmamıştır. Ancak güvenlik nedeni ile bölgeye römorklar tahsis edildi. Geminin kendi imkanları ile kurtarılacağı bilgisi gelse de Kıyı ve gemi güvenliği düşünülerek bölgeye gönderilen Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı olan “Kıyı-Emniyeti-9” ve “Kurtarma-4” adlı römorklar gemiyi kurtarma adına başlattıkları çalışmalarını hala sürdürüyorlar.