Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye Sert Sözler: 'Rezil Olacaksın'

Temelleri Sincan’da atılan Kazan Soda Elektrik Fabrikası’nın açılışında çarpıcı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, se
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye Sert Sözler: 'Rezil Olacaksın'

Temelleri Sincan’da atılan Kazan Soda Elektrik Fabrikası’nın açılışında çarpıcı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, se

Temelleri Sincan’da atılan Kazan Soda Elektrik Fabrikası’nın açılışında çarpıcı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sert sözleri ile dikkat çekti. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında dikkat çeken o detaylar:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye Sert Sözler: 'Rezil Olacaksın'

İlk Tepki Ypg Ordusu Kuran Abd’ye


"Bu millet küllerinden doğmuş bir millet. Affedersin kıçı kirli bazıları, Suriye’de kalkıp bize tehdit sallıyor. Kusura bakmasınlar, PYD’ymiş, YPG’miş, DEAŞ’mış. Topunuz gelin, ne olursanız olun tepenize ineceğiz. Şu an obüslerle vuruyoruz, vurmaya da devam edeceğiz" dedi. "Amerika, ülkemiz sınırları boyunca bir terör ordusu kurduğunu ikrar etmiştir. Bize düşen de bu terör ordusunu daha doğmadan boğmaktır. TSK, Afrin ve Münbiç meselesini halledecektir. Hazırlıklarımız tamamlanmıştır. Harekât her an başlayabilir.”

Tamam da Biz Türkiyeyiz!


“NE yaparlarsa yapsınlar bizi engelleyemeyecekler. Bunun bilinmesini istiyoruz. Tabii bazıları bize bazı akıllar veriyor. E Türkiye de artık yani yerini konumunu bilsin diyor. Tamam da biz Türkiye’yiz ya. Biz sıradan bir çadır devleti değiliz ya. Bu millet küllerinden doğmuş bir millet.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye Sert Sözler: 'Rezil Olacaksın'

Türkiye’yi Kendi Kabuğuna Çekmek İstiyorlar


“Affedersin kıçı kirli bazıları, Suriye’de kalkıp bize tehdit sallıyor. Tehdit sallamak suretiyle Türkiye’yi kendi kabuğuna çekmek istiyor. Kusura bakmasınlar, PYD’ymiş, YPG’miş, DEAŞ’mış. Topunuz gelin, ne olursanız olun tepenize ineceğiz. Şu an obüslerle vuruyoruz, vurmaya da devam edeceğiz. Kabuğumuza çekilip sizin vurmanızı mı bekleyeceğiz?”

Bir Terör Örgütü Bir Başka Terör Örgütüyle Yok Edilemez


Bir terör örgütü bir başka terör örgütüyle yok edilemez, böyle bir şey olamaz. Ve bizim dediğimiz noktaya da gelecekler. Biz kendi kararımızı kendimiz verdik, veriyoruz. Şu anda da operasyonlar zaten devam ediyor. Hangi tuzakları kurarlarsa kursunlar, 2023 hedeflerimize ulaşmamıza mani olamayacaklar. Hiçbir senaryoyla bizi 2071 vizyonumuzdan vazgeçiremeyecekler.”

Amerika Kelime Oyunlarından Vazgeçsin


“Sizler de görüyorsunuz, dinliyorsunuz. Müttefikimiz dediğimiz bir ülke, tüm itirazlarımıza, tüm ikazlarımıza, tüm iyi niyetli telkinlerimize rağmen sınırlarımız boyunca bir terör ordusu kurmakta ısrar ediyor. Türkiye sınırı boyunca kurulacak bir terör yapılanmasının Türkiye’den başka bir hedefi olabilir mi? Amerika’nın artık kelime oyunlarından vazgeçerek niyetini açıkça ifade etmesinden memnuniyet duyarız. Bizimi için ağızdan çıkan söz önemlidir. Bir ülkenin başındaki kişi, yetkilileri bize terör örgütleriyle birlikte mücadele edeceğimizi söylüyorsa bu anlamlı bir sözdür. Aksi ortaya çıkana kadar da biz bu söze değer veririz.”

Stratejik Ortağının Karşısında Rezil Rüsva Olacaksın


"Şimdi artık Amerika’da sınırlarımız boyunca terör ordusu kurduğunu ikrar etmiştir. Bize düşen de bu terör ordusunu daha doğmadan boğmaktır. Nedir? Orada 30 bin terör örgütü kurmuş. Onlara şu an itibarıyla 4800 TIR silah göndermiş. Ne gönderirsen gönder, o 30 bin kişilik kurduğun ordu orada seni tam anlamıyla temsil edemeyecek ve stratejik ortağının karşısında da kusura bakma rezili rüsvan olacaksın."

TSK Afrin Meselesini Halledecek


"Terör örgütünün üstlerindeki bayraklarınızı kendiniz indirin ki, o bayrakları biz size teslim etmek zorunda kalmayalım. Teröristlerdeki işaretleri sökün ki, teröristlerle birlikte olanları biz toprağa gömmek mecburiyetinde kalmayalım. TSK, Afrin ve Münbiç meselesini halledecektir. Hazırlıklarımız tamamlanmıştır. Harekat her an başlayabilir. Ardından da sıra diğer bölgelere gelecektir."