Ege Denizi Son Dakika Deprem Haberi: Kandilli Rasathanesi 5.6 - AFAD 5.3 Olarak Açıkladı!

Gökçeada deprem son dakika! Yunanistan'da deprem oldu, Ege Denizi sallandı. Ege Denizi deprem son dakika haberleri, AFAD, Kandilli Rasathanesi son deprem açıklaması, deprem mi oldu depremin şiddeti!
Ege Denizi Son Dakika Deprem Haberi: Kandilli Rasathanesi 5.6 - AFAD 5.3 Olarak Açıkladı!

Türkiye depremlerle sarsılmaya devam ederken bir son dakika deprem haberi de komşu Yunanistan'dan geldi. Ege denizinde deprem son dakika olarak haber ajanslarına düşerken T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı AFAD ve Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından da peş peşe açıklamalar yapıldı.

Gökçeada ve Çanakkale başta olmak üzere Ege denizi kıyısında yer alan illerden de hissedilen deprem ile kısa süreli panik yaşanırken depremin merkez üssü olarak Kandilli Rasathanesi Yunanistan'ı açıklarken AFAD ise Ege Denizi, Yunanistan ve Çanakkale bilgisini geçti.

EGE DENİZİ SON DAKİKA DEPREM HABERİ: AZ ÖNCE DEPREM Mİ OLDU?

AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan son dakika açıklaması ile deprem yaşandığı duyuruldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Deprem Dairesi Başkanlığı AFAD tarafından yapılan son dakika açıklamasında depremin merkez üssü Ege Denizi, 16.50 km.Khalkidiki (Yunanistan), 125.84 km. Gökçeada (Çanakkale) olarak duyurulurken depremin şiddeti ise 5.3 olarak ilan edildi.

Ege Denizi Son Dakika Deprem Haberi: Kandilli Rasathanesi 5.6 - AFAD 5.3 Olarak Açıkladı!

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan açıklama da ise depremin merkez üssü Yunanistan olarak açıklanırken depremin şiddeti ise 5.6 olarak duyuruldu. Deprem kısa süreli panik yaşanmasına neden olurken gelen ilk bilgilere göre deprem nedeni ile şu ana kadar olumsuz bir durumun rapor edilmediği belirtildi. Deprem sonrası bölgedeki sismik hareketlilik takip ediliyor.