EGM ilanı duyurdu! 60 KPSS puanı ile hemşire alımlarının başladığı öğrenildi

Bugün EGM tarafından yayımlanan ilana göre Hemşirelik kadrosu için 3 personel alımının yapılacağı öğrenildi.
EGM ilanı duyurdu! 60 KPSS puanı ile hemşire alımlarının başladığı öğrenildi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında değişik illerde görevlendirilmek üzere merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde personel (Hemşire) alımı yapılacağı öğrenildi.

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU!

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre kişilerin Hemşirelik kadrosuna girmesi için bazı başvuru şartlarını sağlaması gerektiği açıklandı. Genel ve özel başvuru şartları şu şekilde verildi;

Genel Başvuru Şartları

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

b. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

c. Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

d. Merkezi sınav puanı olarak yalnızca 2022 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSS-P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak.

e. Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

f. Sınav komisyonu, değerlendirme neticesinde herhangi bir adayı başarılı bulmaması halinde adayların tamamını eleme tasarrufuna sahiptir.

g. Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olup atanmaya hak kazanan adayların atamalarının yapıldığı birimde Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliğine göre en az 3 yıl çalışmaları gerekmekte olup, başvuruda bulunacak adayların bu hususu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

Özel Başvuru Şartları

Hemşirelik Lisans Bölümü mezunu olmak.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan Hemşirelik alımları için E-Devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım üzerinden 06.11.2023-10.11.2023 tarihleri arasında başvuru işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Bununla birlikte kızların başvuru yapılabilmesi için başvuru için bazı belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir. Bu belgeler şu şekilde verilmiştir;

a. Dilekçe

b. 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf.

c. Diploma örneği (Aslının ibraz edilmesi halinde Kurumumuzca tasdik edilecektir. Aslı ibraz edilemez ise noter tasdikli olacaktır).

d. Lisede yabancı dil hazırlık okuyanlar için okuduğuna dair imzalı ve mühürlü belge.

e. Nüfus cüzdanı ve fotokopisi.

f. Askerlik durum belgesi (aslı).

g. Kamu kurumunda çalışanlar veya daha önce memuriyeti bulunanlar için hizmet ve görev belgesi (aslı)

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi internet adresi üzerinden kadro için gerekli olan detaylara yer verildi.

Haber Editörü