Ek gelir isteyen ev hanımlarına İŞKUR duyurdu! 2434 paketleme işçisi alınacak

İŞKUR tarafından yayımlanan son ilanlara göre evden çalışmak isteyen kişiler için 2434 paketleme işçisi alınacağı öğrenildi.
Ek gelir isteyen ev hanımlarına İŞKUR duyurdu! 2434 paketleme işçisi alınacak

Son dönemde ev hanımları tarafından internet üzerine evden yapabilecekleri işler aranmaktaydı. Ekonomik olarak ailelerin zor zamanlardan geçtiği bu süreçte hanelerine maddi olarak da destek olmak isteyen kişiler için İŞKUR tarafından ilanlar yayımlandı. Evden ve iş yerlerine giderek yalnızca paketleme işi ile binlerce lira kazanabilecekleri ifade edildi.

İlanların duyurulmasının ardından ise kişiler tarafından hangi illerde kaç kişilik alımların yapılacağı da merak konusu oldu. Güncel olarak Ekim ayı için 2434 kişinin alınacağı paketleme işçisi için gerekli olan başvuru şartlar ve nasıl başvuru yapılabileceği hakkında ev hanımları için tüm detaylar açıklandı.

screenshot-237.png

İŞKUR 2434 PAKETLEME İŞÇİSİ ALACAK!

Ekim ayı için yayımlanan son ilanlara göre alımların yapılacağı kadrolar için başvuru şartları ve nasıl başvuru yapılabileceği şu şekilde verildi;

screenshot-239.png

BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan kadrolara başvuru yapılabilmesi için kişilerin sağlaması gereken belli başlı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar ise şu şekilde verilmiştir;

  • T.C. Vatandaşı olmak,
  • İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak lazım
  • Alkol, uyuşturucu ya da uyarıcı madde tüketimi nedeniyle tedavi görmüş ya da görüyor olmamak
  • Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal ya da illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak
  • En az ilköğretim, lise ya da dengi okul mezunu olmak lazım (İlanlara göre değişkenlik gösterebilmektedir)
  • Vardiyalı çalışmaya uygun olmak gerekmektedir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Paketleme işçisi olarak çalışmak isteyen kişilerin başvuru için öncelikle İŞKUR kaydı bulunması gerekmektedir. Ardından İŞKUR'a kendi giriş bilgileri ile giriş yaparak Açık İş İlanları'ı üzerinden 'Paketleme İşçisi' kadrosu bulması gerekir. Buradan kendi kariyer planlaması, bulundukları il gibi seçenekler üzerinden kolay bir şekilde ilanlara ulaşılabilecektir.

screenshot-238.png

İŞKUR kaydı bulunmayan kişiler telefon üzerinden ya da internet/kurumlara giderek kolay bir şekilde kayıtlarını oluşturabilecektir.

EDİTÖR NOTU= Evde paketleme işçisi adı altında pek çok dolandırıcılık olaylarının yaşanması nedeni ile İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara itibar etmeniz önerilmektedir.

Haber Editörü