Esad'ın Tehdit Gibi Hamlesini Routers Duyurdu

Routers ajansının haberine göre; Esad rejimine bağlı Suriyeli bir komutan, Suriye ordusunun Halep ve İdlib bölgelerinde cepheye yeni hava savunma teçhizatları ve uçaksavar füzelerin konuşlandırıldığını söyledi.
Esad'ın Tehdit Gibi Hamlesini Routers Duyurdu

Routers ajansının haberine göre; Esad rejimine bağlı Suriyeli bir komutan, Suriye ordusunun Halep ve İdlib bölgelerinde cepheye yeni hava savunma teçhizatları ve uçaksavar füzelerin konuşlandırıldığını söyledi. 18. gününde olan Zeytin Dalı Harekatı başlamadan hemen önce Esad rejimi, Suriye hava sahası içine giren Türk uçaklarının düşürüleceğini söylemişti.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad rejimine bağlı Suriye ordusuna mensubu bir komutanın Reuters’a yaptığı açıklamada konuşlandırmanın “herkese verilen bir mesaj (hava savunması) Suriye'nin kuzeyindeki hava sahasını kapsıyorlar" dedi.

Türkiye, Ocak ayında Suriye sınırında bulunan terör örgütlerini bölgeden temizlemek için Zeytin Dalı Harekâtı'nı başlatmıştı. Harekatın hedefi olan Afrin, Halep vilayetinin bir bölümünü oluşturuyor.

Esad'ın Tehdit Gibi Hamlesini Routers Duyurdu

DAHA ÖNCE DE TEHDİT ETMİŞLERDİ!


Zeytin Dalı Harekâtı'nın başlamasından hemen önce Suriye devlet televizyonuna konuşan Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Miktad, "Suriye hava savunma sistemleri ülkeye saldırmayı hedefleyen Türk uçaklarını yok etmeye hazırdır" şeklinde bir tehditte bulunmuştu.
TSK’nın başlattığı harekat devam ederken, Afrin’de sıkışmış halde bulunan PKK/PYD terörist örgütlerine askeri yardım götürmek isteyen terörist konvoy Menbiç sınırına dayandı. Afrin’de cephe hattı çöken terörist örgüt, şehir savaşlarına hazırlanırken bölgede silah sıkıntısı yaşanıyor.

Terör konvoyunun geçtiği bölgeden gelen bir diğer fotoğrafta ise Türkiye sınırının hemen karşısında yer alan Tel Abyad’da ABD askerinin görüntülenmesi dikkat çekti.

Gwçtiğimiz gün YPG’li teröristlerinde elinden alınan Dikmetaş Köyü ve Sarkaya tepesinden de ilk fotoğraflar geldi.

AFRİN’İ SİLAHLANDIRMAK İSTİYORLAR


Geçtiğimiz gün Suriye batı Halep kırsalında bulunan askeri muhalifler,Türkiye ile Suriye sınırındaki PKK/PYD işgalinde olan Afrin’e gönderilmeye çalışılan bir ağır silahlarla yüklü bir aracı ele geçirdi. Bölgeden Afrin’e silah desteği sağlamayı başaramayan terörist örgüt, Menbiç – Tel Rıfat güzergahında yeni bir yardım hattı kurdu.

MENBİÇ’TE PKK KONVOYU


Terörist örgüt PKK, ABD’den alınan silahları Esad rejimi denetiminin olduğu Nubul El-Zehra bölgesi üzerinden geçirerek Afrin’e sokmak istiyor. PKK’ya ait olan konvoyun Menbiç’te beklemekte olduğu ve Esad rejimi kurmayları ile geçiş pazarlıklarını sürdürdüğü öğrenildi.

TERÖRİST ÖRGÜT DUYURDU


Kamışlı ile Heseke bölgelerinden gelen içinde ABD silahları bulunan konvoy daha önceki günlerde terörist örgüt tarafından sosyal medya hesaplarında duyuruldu.