Fetöcü Hüseyin Türk'ün Yırttığı Notta Neler Yazıyor

Örgüt içinde Hava Kuvvetleri Komutanı olarak adı geçen, aynı zamanda mahrem imamlardan biri olduğu belirlenen Hüseyin Türk'ün Sincan F Tipi Cezaevi'nde 22 Şubat günü bir görüşe çıktı.
Fetöcü Hüseyin Türk'ün Yırttığı Notta Neler Yazıyor

Örgüt içinde Hava Kuvvetleri Komutanı olarak adı geçen, aynı zamanda mahrem imamlardan biri olduğu belirlenen Hüseyin Türk'ün Sincan F Tipi Cezaevi'nde 22 Şubat günü bir görüşe çıktı. Bu görüş esnasında dosyasından çıkardığı kağıda yazılı bir notu yırtarak çöpe attı. Türk' ün dikkat çeken davranışı üzerine infaz koruma memurları tarafından birleştirilen notta örgüte dair mesajların yer aldığı görüldü.

FETÖ'nün 15 Temmuz Darbe girişiminde F-16 pilotu olarak görevli olan ve Gölbaşı Polis Özel Harekat Dairesi'ni, TBMM'yi, ve TÜRKSAT'ı bombolayan,44 polisin şehitliğine yol açan pilot Hüseyin Türk' ün dosyasından, örgütle bağı olduğu anlaşılan bir not çıktı.

Fetöcü Hüseyin Türk'ün Yırttığı Notta Neler Yazıyor

Akıncı Hava Üssü'nde kurmay yüzbaşı olarak görev yaptığı bilinen F-16 pilotu Hüseyin Türk'ün, Ankara Cumhurtiyet Başsavcı Vekili Ramazan Dinç' in hazırladığı iddianamede Türk'ün Akıncı'ya dair olaylarda başaktörlerden biri olduğu bilgisi yer alıyor.

16 Temmuz 2016 saat 03.24 ve 03.25'te Aslan 6 kod adıyla bilinen F-16' daN TBMM' ye iki bomba atarak 32 kişinin yaralanmasına,Aslan3 kodunu kullanan Uğur Uzunuoğlu ile birlikte GBU-10 bombası atarak Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı' nda 44 polisi şehit edip 36 kişinin yaralanmasına neden olduğu belirlendi.

Notla İlişkisinin Olmadığını Söyledi


Örgüt içinde Hava Kuvvetleri Komutanı olarak adı geçen, aynı zamanda mahrem imamlardan biri olduğu belirlenen Hüseyin Türk'ün Sincan F Tipi Cezaevi'nde 22 Şubat günü bir görüşe çıktı. Bu görüş esnasında dosyasından çıkardığı kağıda yazılı bir notu yırtarak çöpe attı. Türk' ün dikkat çeken davranışı üzerine infaz koruma memurları tarafından birleştirilen notta örgüte dair mesajların yer aldığı görüldü. Kendisine soruların soruları ise “Bana ait değil. Oda değişikliğinden sonra Kur'an içinde buldum, okudum, dosyalarımın arasına koydum. Disiplin cezası almamak için yırtıp çöpe attım. Kime ait olduğunu bilmiyorum” şeklinde cevaplayarakkendini savundu.

İşte O Notta Yazanlar


Örgütle ilişkisi açık olarak görülen notta şu ifadeler yer alıyor: "“Kardeşlerim sizlerle görev yapmak benim için büyük bir onurdur. Sizin gibi yiğitler az bulunur. (...) Rütbelerimizi almış olabilirler,olsun aldırmıyorum. Allah hepimizi kardeşliğe terfi ettirdi, bundan büyük rütbe mi olur. Buraların bize Allah’ın lütfu olduğunu bilmek insana çok daha fazla güç veriyor. Bu günler Allah’ın izni ve inayetiyle elbet bir gün bitecek ve belki daha büyük görevler verilecek,belki asıl zorlu sınav o zaman başlayacak. Dualarınızda kardeşinizi de unutmayın. Sizi çok seven abiniz.”