Hastane'de Uyanan Kadir İnanır'ın İlk Sorduğu Soru Şok Etti!

Geçen gün acil olarak ameliyat edilen Kadir İnanır’ın tedavisi devam ediyor. Kadir İnanır’ın yeğeni Levent İnanır’ın açıklamasına göre oyuncu iyi durumda ve uyanınca ilk sorusu Afrin’deki askerler oldu.
Hastane'de Uyanan Kadir İnanır'ın İlk Sorduğu Soru Şok Etti!

Geçen gün acil olarak ameliyat edilen Kadir İnanır’ın tedavisi devam ediyor. Kadir İnanır’ın yeğeni Levent İnanır’ın açıklamasına göre oyuncu iyi durumda ve uyanınca ilk sorusu Afrin’deki askerler oldu.

Kadir İnanır geçen akşam acil olarak hastaneye kaldırılmıştı. Eşi Jülide Kural’ın çağırdığı ambulans ile Fulya’da özel bir hastaneye götürüldü oyuncu ve beynine pıhtı attığı ortaya çıktı. Anjiyoyla tıkanmış olan damar açıldı ve sonrasında oyuncu yoğun bakıma taşındı. Haberin duyulmasının sonrasında hemşehrileri, Kadir İnanır yeğeni Levent İnanır’ın, Beşiktaş Teknik adamı Şenol Güneş , işadamı Yılmaz Ulusoy ve Mehmet Ali Erbil hemen hastaneye koştular. Oyuncun eşi ‘ Konuşabiliyor, sohbet edebiliyoruz. İnşallah kısa bir zaman içerisinde karşınıza çıkabilir ve sağlığıyla ilgili kendisi bilgi verir.’ diye konuştu.

Geç kalsaydı Baykal gibi olabilirdi


Levent İnanır oyuncunun tedbiren yoğun bakıma koyulduğunu söyledi şunları söyledi :’Kolesterol nedeniyle beyin damarının tıkanmasıyla rahatsızlandı. Şimdi önceki halinden daha iyi durumda. Yoğun bakıma girdim ve sohbet ettik. Uyandığı anda ‘Bugün Afrin’de şehidimiz var mı?’ şeklinde soru sordu. Birkaç saat daha geç kalınsaydı Baykal’ın durumu gibi olabilirmiş.’

Pıhtının bir daha atmaması gerek


Oyuncuya müdahalede bulunan doktoru ‘Anjiyodan önce yüz bölgesinde biraz kaybı bulunuyordu, sonra bu kaybın yok olduğu görüldü.’ dedi. Müdahalede bulunan bir diğer uzman ‘Durumunun iyiye gittiğini görüyoruz.Beyin damarlarında pıhtıyı çıkardık. Bir kez daha pıhtı atmaması için yoğun bakıma aldık.’

İlk 4 saat çok değerli


Türkiye içerisinde geçtiğimiz sene damar hastalılarından yaşamını yitirenlerin sayısı 40 binin üzerinde. ‘Bu hastalıkta vakit çok önemli diye konuşan uzmanların değerlendirmesine göre ilk 4 saat çok değerli. Uzmanların açıklamalarına göre ‘ Harcanan her dakikanın önemi çok büyük çünkü beyin içerisinde milyonlarca hücre ölüyor.’ diyorlar. İnmenin ise her yaştan insanda olabilmekte fakat sıklık bakımından 65 yaşın üzerinde her 10 senede belirli bir artma göstermekte. En fazla görülmekte olan inme semptomları konuşma bozuklukluğunun ortaya çıkması, kollarda ve bacaklarda his kaybının yaşanması ve kuvvetsizlik, yüz bölgesinde asitmerinin ortaya çıkması. Daha az görülenler ise dengede kayıp, başın dönmesi , görmede kayıp ya da çift görüntü oluşması. Daha kötü durumda olan inmelerde ise aniden bilincin kaybı görülmektedir.