Hava Sıcaklıkları Çarşamba Gününden İtibaren Normale Dönecek

Mayıs ayının başlaması ile havaların ne zaman ısınacağı da merak ediliyor. Hava sıcaklıklarına ilişkin açıklama yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle çarşamba gününe dikkat çekti.
Hava Sıcaklıkları Çarşamba Gününden İtibaren Normale Dönecek

Mayıs ayının ilk haftaları geride kaldı. Bir süredir mevsim normallerinin altında seyreden sıcaklıkların ne zaman yükseleceği, sıcak günlerin ülkeyi ne zaman etkisi altına alacağı merak ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta başından itibaren hava sıcaklıklarının artacağını açıkladı. Çarşamba gününden itibaren ise ülke genelinde sıcaklıklar, mevsim normallerine çıkacak.

ÇARŞAMBADAN İTİBAREN SICAKLIKLAR NORMALE DÖNÜYOR

Sosyal medya hesabı üzerinden güncel hava tahminlerini paylaşan Meteoroloji, 5 günlük tahminleri içeren haritayı da paylaştı. Yapılan açıklamada: “(9 – 15 Mayıs 2022) Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren artacağı Çarşamba gününden itibaren ülke genelinde mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor.” ifadelerine yer verildi.

Hava Sıcaklıkları Çarşamba Gününden İtibaren Normale Dönecek

Meteoroloji'nin güncel tahminlerine göre yurdun kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı geçecek ve yer yer çok bulutlu olacak. Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda, Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda, Sinop, Sivas, Bingöl, Şanlıurfa illerinin çevrelerinde yağmur, sağanak, zaman zaman gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Doğu Karadeniz bölgesinin iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu bölgesinin doğusunda kalan yüksek kesimlerde ise karla karışık yağmur bekleniyor. Van çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Iğdır 16. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeye göre de bölge genelinde ara ara sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Sıcaklıkların ise mevsim normallerinin 2-4 derece altında olacağı belirtildi. Rüzgarın da Kars, Iğdır ve Ağrı'da esmesi bekleniyor.

Emlak365.com