İBB Açıkladı: Kurban Bayramında Ulaşım İndirimli Olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB Meclisi Kurban Bayramında toplu ulaşım araçları için indirim haberini verdi.
İBB Açıkladı: Kurban Bayramında Ulaşım İndirimli Olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB Meclisi Kurban Bayramında toplu ulaşım araçları için indirim haberini verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Meclis Kararı ile kamuoyuna duyurulan toplu ulaşım araçlarında Kurban Bayramında indirim yapılacağı haberini verdi.

İstanbul'da toplu ulaşım araçları Kurban Bayramında yüzde 50 indirimli olarak hizmet verecek.

18 Eylül 2017 Pazartesi okulların açıldığı gün 06.00-14.00 saatleri arasında da ulaşım ücretsiz olacak.

IBB Meclisi ile konuyla ilgili resmi karar alındı

Hemen hemen her bayramda uygulanan toplu ulaşımda indirim uygulaması, gelecek Kurban Bayramı için de geçerli olacak.

Alınan bu kararla ilgili olarak edinilen bilgiye göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi (İBB) tarafından gerçekleştirilen Temmuz ayı oturumu çerçevesinde iki ayrı yazılı önerge ile toplu taşıma araçlarının Kurban Bayramı (1 – 4 Eylül 2017) boyunca yüzde 50, okulların açılacağı ilk günü (18 Eylül 2017) de ücretsiz olarak hizmet vermesine karar verildi.

Böylece İETT ve Özel Halk Otobüsleri, Otobüs AŞ, Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları, Toplu Taşıma Entegre Özel Deniz Motorları, Metro, Tramvay, Hafif Metro ve Füniküler yüzde 50 indirimli olarak hizmet vereceği açıklandı.

18 Eylül 2017 Pazartesi günü okulların açılması dolayısıyla 2 milyon 689 bin 988 öğrenci ve 142 bin 524 öğretmenin ders başı yapacağı tarihte 16 bin servis aracı da trafiğe çıkacak.

Okulların açılacağı bu tarihte de ulaşım araçları saat 06.00 ile 14.00 arasında ücretsiz olarak hizmet vereceğine dair IBB meclisi Temmuz ayı toplantısında karar alındı.