İran'dan Büyük Küstahlık!

20 Ocak 2018 tarihinde başlatılmış olan Zeytin Dalı Harekatı'nın bugün 18.günü. Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin'e doğru ilerlemeye devam ediyor.
İran'dan Büyük Küstahlık!

20 Ocak 2018 tarihinde başlatılmış olan Zeytin Dalı Harekatı'nın bugün 18.günü. Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin'e doğru ilerlemeye devam ediyor.

Teröristler Etkisiz Hale Getiriliyor!

20 Ocak 2018 tarihinde başlayan Zeytin Dalı Hareketı, 6 Şubat'ta 18.gününe girmiş bulunuyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'e doğru ilerleyişi devam ederken, bugüne kadar 1000'e yakın teröristin etkisiz hale getirildiği bildiriliyor!Halk Mehmetçiğin Yanında...

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, terör örgütüne yönelik olarak sürdürmüş olduğu Zeytin Dalı Harekatı Türkiye'de ve dünyada büyük yankı uyandırdı. Zeytin Dalı Harekatından rahatsız olan birtakım çevreler olsa da halk her fırsatta Mehmetçiğe olan desteğini gösteriyor. Gerek harekatın sürdüğü bölgede yaşayan halk, gerekse Türkiye'de Mehmetçiğin yolunu gözleyen insanlar harekata olan desteklerini her fırsatta dile getiriyor. Harekat bölgesinde yaşayan halk, Mehmetçik için kurban keserek, ısınması için yakacak getirerek, ekmek pişirerek Mehmetçiğe olan sevgi ve minnetini gösteriyor.İran Zeytin Dalı Harekatından Rahatsız Oluyor!

Zeytin Dalı Operasyonu hakkında İran'dan gelen açıklama tepki çekti!

"Küstahlık" olarak değerlendirilen İran'ın açıklamaları, Zeytin Dalı Operasyonundan rahatsız olduklarını gösteriyor..."Zeytin Dalı Harekatı'nı Durdurun!"

Birçok Avrupa ülkesinin Zeytin Dalı Harekatından rahatsız olduğu biliniyordu. Bugün, İran da bu Avrupa ülkelerine destek vererek harekatın durdurulmasını istedi! Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütü PKK/YPG'yi bölgeden temizlemek adına başladığı harekatta sivillere zarar gelmemesi için büyük hassasiyet gösteriliyor. Bölgenin huzura ermesi için yürütülen Zeytin Dalı Harekatı, İran tarafından yanlış değerlendirildi. İran, Türkiye'nin başka ülkenin iç işlerine karıştığını ve Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı duyulmadığını iddia ediyor.

İran'ın resmi haber ajansı olan IRNA, İran'ın Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bahram Kasemi'nin sözlerini aktardı ve Kasemi'nin operasyonun durdurulmasını istediğini belirtti. IRNA ajansının bildirdiğine göre Bahram Kasemi şu sözleri kullandı:

"Türkiye operasyonunu durdurmalı ve Suriye'nin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı duymalı."Şehidimiz Var

İran bu açıklamaları yaparken Genel Kurmay başkanlığı da bir açıklamada bulundu. Açıklamaya göre; dün terör örgütü tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerinin İdlib'te kurmaya çalıştığı 6 numaralı gözlem noktasına roketli saldırı düzenlendi. Saldırıda bir askerimiz şehit olurken 5 asker ve bir sivil görevli de yaralandı. Yaralıların hayati tehlikesi olmadığı bildiriliyor.