İstanbul'da Kahvehaneyi Taradılar: Yaralılar Var

İstanbul kahvehane saldırılarında yaralılar var. Ümraniye’de gerçekleşen silahlı saldırıda biri ağır olmak üzere iki kişi yaralandı. Dün gece saat 22:30 sıralarında yaşanan olay, Ümraniye Atatürk Mahallesi Çeşme Sokak’ta gerçekleşti. Siyah bir araçla geldikleri tespit edilen kişiler, silahla bir kahvehaneye hedef gözetmeden ateş açtı. Saldırı sırasında kurşunların vurduğu 1’i ağır olmak üzere 2 kişi yaralandı. Gelen ihbar üzerine olay yerine birçok polis ve sağlık ekibi gelirken, saldırganlar
İstanbul'da Kahvehaneyi Taradılar: Yaralılar Var

İstanbul kahvehane saldırılarında yaralılar var.

Ümraniye’de gerçekleşen silahlı saldırıda biri ağır olmak üzere iki kişi yaralandı.

Dün gece saat 22:30 sıralarında yaşanan olay, Ümraniye Atatürk Mahallesi Çeşme Sokak’ta gerçekleşti. Siyah bir araçla geldikleri tespit edilen kişiler, silahla bir kahvehaneye hedef gözetmeden ateş açtı. Saldırı sırasında kurşunların vurduğu 1’i ağır olmak üzere 2 kişi yaralandı. Gelen ihbar üzerine olay yerine birçok polis ve sağlık ekibi gelirken, saldırganlar geldikleri otomobille kaçtı.

İstanbul'da Kahvehaneyi Taradılar: Yaralılar Var

Saldırıda Yaralananlardan Birinin Durumu Ağır


Ambulans ile Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan yaralılar derhal tedavi altına alındı. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu söyleniyor. Kahvehanede açılan ateş sonucu maddi hasar meydana gelirken, polis saldırganları yakalamak için vakit kaybetmeden çalışmalara başladı.

Hedef Gözetmeden Ateş Açtılar


Ümraniye’de gece geç saatlerde bir kahvehaneyi tarayan saldırganların, hedef gözetmeksizin ateş açtıkları belirtildi. Kimlikleri belirlenemeyen saldırganların, neden ateş açtıkları bilinmiyor. Atatürk Mahallesi Çeşme sokaktaki kahvehaneye 22.30 sıralarında gelen saldırganların, olay yerine siyah renkli bir otomobille geldikleri belirtildi. Aynı otomobille kayıplara karışan saldırganların izine henüz rastlanılamadı.

İstanbul'da Kahvehaneyi Taradılar: Yaralılar Var

Olayla ilgili arama çalışmaları sürüyor. Tedavileri Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan biri ağır olmak üzere iki yaralının durumlarının değişmediği gelen bilgiler içerisinde.

Yaralıların tedavilerinin ardından soruşturma yapılması ve olayın aydınlatılması planlanıyor. Kimlikleri açıklanmayan yaralıların durumlarının normale dönmesi bekleniyor.

İstanbul Ümraniye’de gece saatlerinde gerçekleşen saldırıyla ilgili yetkililer bilgi vermezken Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi edilen yaralıların sorgulanması için çalışmalar yapılıyor.

İstanbul'da Kahvehaneyi Taradılar: Yaralılar Var

Kaçan saldırganlardan henüz bir haber yok, kaçtıkları siyah otomobilin izine rastlanılıp rastlanılmadığını ifade etmeyen yetkililer olayı aşama aşama incelediklerini ifade ediyor.

Süren çalışmalar neticesinde saldırganların yakalanması ve bir an önce yaralıların iyileşmesi bekleniyor.