İstanbul'da Sıkı Denetim

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, D - 100 karayolu Göztepe Mevki’inde usulsüz çakar kullanımı yapan araçlarla emniyet şeridi ihlalini gerçekleştiren bir çok araç tespit edildi.
İstanbul'da Sıkı Denetim

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, D - 100 karayolu Göztepe Mevki’inde usulsüz çakar kullanımı yapan araçlarla emniyet şeridi ihlalini gerçekleştiren bir çok araç tespit edildi. Tespit edilen araçlar arasından usulsüz çakar kullanımı yapan araçlara ise cezai işlem uygulandı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin araçlarda usulsüz çakar kullanılmaması konusunda tüm kurum ve kuruluşları uyardıktan sonra bu tür cihazları kullanan ve kullandıranlar hakkında idari ve adli işlem başlatılacağını belirtti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri usulsüz çakar kullanan araçlara ve emniyet şeridi ihlali yapan araçlara karşı sıkı denetime geçti. Yaptığı denetimler sonucunda ise birçok kişiye ceza yazdı.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, D - 100 karayolu Göztepe Mevki’inde usulsüz çakar kullanımı yapan araçlarla emniyet şeridi ihlalini gerçekleştiren bir çok araç tespit edildi. Tespit edilen araçlar arasından usulsüz çakar kullanımı yapan araçlara ise cezai işlem uygulandı. Söz konusu olan usulsüz kullanımın geçiş üstünlüğü olan araçlara özel olduğu ve bunun usulsüz kullanımının diğer araçlara karşı hoşgörüsüzlük oluşturduğu belirtildi.

Belediye Aracına Da Usulsüz Çakar Denetimi


Haliç köprüsü girişinde kurulan noktada denetimlerini gerçekleştiren ekipler tarafından usulsüz çakar takan birçok araç durduruldu. Belediyeye taşeron olarak çalışan bir araca da usulsüz çakar kullanımı tespiti yapıldı ve araca ceza kesildikten sonra araç emniyet otoparkına çekildi. Diğer yandan ise denetimler sırasında trafik kurallarını ihlal eden birçok araç tespit edildi ve tespit edilen araçlara cezai işlemler uygulandı. Kask takmadan motosiklet kullanan ve bu yüzden cezai işleme tabi tutulan birçok motosiklet sürücüsü de dikkatlerden kaçmadı.

Polis Araçları Da Gözden Kaçmadı


Basın Ekspres Yolu Atatürk Havalimanı istikametindeki belirli noktalarda kurulan kontrol noktaları tarafından çakarlı araç denetimleri de yapılmakta. Üstelik aralarında polis araçlarının da bulunduğu birçok araç durdurularak denetimleri yapılmakta.

Emniyet Personellerine De Denetim


Tem otoyolu Etiler yol ayrımında da kurulan kontrol noktaları sayesinde birçok usulsüz çakar kullanan araç tespit edildi. Tespit edilen araçların sürücülerinin kmliklerinin kontolleri yapıldıktan sonra emniyet personeli olduğu anlaşılan araçlara ise herhangi bir işlem uygulanmadı. Ayrıca bu esnada polis ekipleri, durdurduğu meslektaşlarını görevlerine gidip gitmedikleri konusunda da denetledi. Diğer yandan ise trafiği tehlikeye sokan birçok araç durdurularak uyarıldı.

Yetkililer İstanbul'un birçok noktasında bu denetimlerin bir süre devam edeceğini belirterek sürücüleri uyardı.