İzmir Konak Tramvayında Çalışmalar Hızlandı

Yaz aylarının gelmesi ile beraber İzmir Konak tramvayı ile ilgili de çalışmalar hızlandı. Yaz aylarının gelmesi ile beraber İzmir Konak tramvayı ile ilgili de çalışmalar hızlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Konak tramvayının çalışmalarının hızlandığını ve en kısa zamanda çalışır hale getirileceğini bildirdi. İÇME SUYU İSALE HATTI DEPLASMANI GERÇEKLEŞECEK Vahap Özaltay meydanı ile Tarihi Havagazı Fabrikası arasında döşenecek olan raylar ile ilgili çalışmaların yaz aylarının gelmesi ile beraber
İzmir Konak Tramvayında Çalışmalar Hızlandı

Yaz aylarının gelmesi ile beraber İzmir Konak tramvayı ile ilgili de çalışmalar hızlandı.

Yaz aylarının gelmesi ile beraber İzmir Konak tramvayı ile ilgili de çalışmalar hızlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Konak tramvayının çalışmalarının hızlandığını ve en kısa zamanda çalışır hale getirileceğini bildirdi.

İÇME SUYU İSALE HATTI DEPLASMANI GERÇEKLEŞECEK


Vahap Özaltay meydanı ile Tarihi Havagazı Fabrikası arasında döşenecek olan raylar ile ilgili çalışmaların yaz aylarının gelmesi ile beraber hızlı bir biçimde başladığını belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi bu çalışmalara başlamadan daha önce de yine aynı hat üzerinde mevcut bulunan içme suyunun isale hattının deplasmanını gerçekleştireceğinin bilgisini verdi.

İzmir Konak Tramvayında Çalışmalar Hızlandı

Okulların yaz tatiline girmesi ile İzmir şehir trafiğinin nispeten diğer aylara kıyasla daha az olduğu ve Temmuz Ağustos aylarında havanın daha sıcak olması nedeni ile tramvay çalışmalarına hızlı bir biçimde başlandığını duyuran İzmir Büyükşehir Belediyesi 8.8 kilometre uzunluğunda ve 14 durağı olan Karşıyaka hattının Konak bölgesindeki zorlu bölgelerinin bu zaman aralığında halledilmesini planladıklarını söyledi. Hızlı, konforlu ve çevreci tramvayların özellikle tercih edildiği belirtilirken tramvay projelerinin hızlı bir biçimde devam edeceği ve halka en konforlu biçimde ulaşım sağlanması için ne gerekiyor ise yapmaya devam edeceklerini belirtti.

İzmir Konak Tramvayında Çalışmalar Hızlandı

Mevcut içme suyunun isalesi ile ilgili deplasmanın 7 Temmuz 2017 tarihi itibari ile başlayacak olduğunu bildiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı çalışmaların 15 gün içinde bitmesi şeklinde bir planlama yaptıklarını söyledi. İsale hattının yaklaşık olarak 800 metrelik kısmının kaldırım kenarına alınacağı da açıklandı. 7 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak olan çalışmalar Tarihi Havagazı Fabrikası karşısında bulunan Liman caddesi üzerinden başlayacak olup Sait Altınordu meydanına doğru devam edecek ve daha sonra Tren Garı karşısından dönülerek devam edilecek. Daha sonra ise ray döşeme çalışmaları başlanacak.

İzmir Konak Tramvayında Çalışmalar Hızlandı