Konya'da Deaş Örgütüne Operasyon

Konya da DEAŞ örgütüne yönelik bir operasyon başlatıldı. Bir son dakika haberi olarak alınan bilgilere göre, sabaha karşı saat 05:15 sularında, Konya da DEAŞ örgütüne yönelik bir operasyon başlatıldı. Operasyon yapan polisler ile DEAŞ terör örgütüne bağlı teröristler arasında bir çatışma yaşandı. Çıkan çatışma esnasında 5 terörist öldürülürken, 2 polis yaralandı. Bölgeye destek birimleri gönderildi, operasyon hala devam ediyor.
Konya'da Deaş Örgütüne Operasyon

Konya da DEAŞ örgütüne yönelik bir operasyon başlatıldı.

Bir son dakika haberi olarak alınan bilgilere göre, sabaha karşı saat 05:15 sularında, Konya da DEAŞ örgütüne yönelik bir operasyon başlatıldı. Operasyon yapan polisler ile DEAŞ terör örgütüne bağlı teröristler arasında bir çatışma yaşandı. Çıkan çatışma esnasında 5 terörist öldürülürken, 2 polis yaralandı. Bölgeye destek birimleri gönderildi, operasyon hala devam ediyor.

Konya'da Deaş Örgütüne OperasyonKonya’da Hainlere Operasyon


Konya Emniyet Müdürlüğü’nde Terörle Mücadele birimi, eylem yapmak için hazırlandığı belirlenen DEAŞ terör örgütüne operasyon başlattı. Saat sabah 05:15’i gösterdiği sırada özel harekât polisleri ile birlikte daha önce belirlenmiş olan Konya Meram ilçesine bağlı Yorgancı Mahallesinde Dudlukır bölgesindeki 10 eve baskın yapıldı. DEAŞ terör örgütüne bağlı teröristlerin “hücre evi” adı ile kullandığı villa tipi evde özel harekât polisleri ile terör örgütü üyeleri olan teröristler arasında çatışma yaşandı. Çatışma bir süre devam etti, bu süreç içerisinde 1 terörist evin bahçe bölümünde, 2 terörist evin çatı katında ve diğer 2 terörist ise zemin katta ölü olarak ele geçirildi. Çatışma sırasında 4 polis kurşun sıyrıkları ile hafif olarak yaralandı ve ambulansla Konya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Konya'da Deaş Örgütüne OperasyonHücre Evinde 3 Kilo Patlayıcı Bulundu


Konya ili valisi Yakup Canbolat, Konya ili emniyet müdürü Şükrü Yaman ve Cumhuriyet Baş Savcısı Bestami Tezcan, operasyon düzenlenen ve 5 teröristin ölü olarak ele geçirildiği eve giderek, yapılan incelemeleri takip etti. Hücre evi olarak kullanılan evde olay yeri inceleme ekibi ve bomba imha ekibi çalışmaları hala devam ediyor. Bu süreç içerisinde şu ana kadar yapılan incelemelerde bulunan bulgulara göre ev içerisinde 3 kilo TNT tipi patlayıcı ve canlı bomba yeleklerinin bulunduğu söyleniyor.

Konya'da Deaş Örgütüne Operasyon