Korkunç Kazada Yürek Burkan Detay!

Düşen uçağın, Hüseyin Başaran'a ait olduğu ve kızı Mina Başaran'ın arkadaşlarıyla birlikte kendisinin bekarlığa veda partisi için Dubai'ye gittikleri biliniyor.
Korkunç Kazada Yürek Burkan Detay!

Düşen uçağın, Hüseyin Başaran'a ait olduğu ve kızı Mina Başaran'ın arkadaşlarıyla birlikte kendisinin bekarlığa veda partisi için Dubai'ye gittikleri biliniyor.

Birleşik Arap Emirlikleri'nden Türkiye'ye gelmekte olan Türk özel jeti, Tahran'ın güneyine düştü. Toplamda on bir kişi hayata veda etti. Düşen jetin, Başaran Holding'e ait olduğu ortaya çıktı. Ünlü iş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı ve arkadaşlarının olduğu tespit edilen uçağın enkazına ulaşıldı 8 ceset olduğu haberiyle birlikte uçağın kara kutusunun da bulunduğu bildirildi.

Korkunç Kazada Yürek Burkan Detay!

Bekarlığa Veda Partisinden İstanbul'a Döneceklerdi


Düşen uçağın, Hüseyin Başaran'a ait olduğu ve kızı Mina Başaran'ın arkadaşlarıyla birlikte kendisinin bekarlığa veda partisi için Dubai'ye gittikleri biliniyor. Dönüş yolunda gerçekleşen kazada jet, Şehrikürd kentinin Durk Enar köyünün yakınlarına düştü. Uçaktaki kişilerin isimleri şöyle: Pilotlar Melike Kuvvet ve Beril Gebeş, hostes Eda Uslu, yolcular Mina Başaran, Liana Hananel, Zeynep Coşkun, Jasmin Baruh, Aslı İzmirli, Ayşe And, Sinem Akay, Burcu Urfalı.

Jetin Pilotu Teknik Arıza Bilgisi Vermiş


İran Ulusal Sivil Havacılık Örgütünün yaptığı açıklamaya göre, jetin pilotunun İran'ın hava kontrol merkeziyle irtibata geçtiği, teknik arıza bilgisi geçerek alçalma talep etti. Ancak ardından jetin aniden hız kaybedrek kaybolduğu bilgisi verildi.

Uçak 17.40'ta düştü ve enkaza 21.30 sıralarında ulaşıldı. Saat gece 3 civarında da arama kurtarma ekiplerinin olay yerine ulaştığı, 8 kişinin cesedinin teşhis edildiği ve uçağın kara kutusuna ulaşıldığı biliniyor. Kara kutu, Kiyar' daki Helen Dağı'nda bulundu. Yapılacak incelemelerin ardından İran Savcılığının izniyle, Türkiye'ye gönderilecek.

İki cesedin ise vücuttaki yanma ve parçalanmalardan dolayı kimlik tespiti yapılamadığı, ayrıca kayıp olduğu tahmin edilen bir kşi için arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Aynı Araziye Helikopter İnemedi


Sabah, hayatını kaybedenleri taşımak için enkazın bulunduğu bölgeye gelen helikopter, arazinin engebeli ve elverişsiz olması nedeniyle araziye iniş yapamadı. Bölgeye kara yolu alternatifiyle ulaşılacağı bildirildi. Ayrıca Türkiye'den ve Türkiye' nin Tahran Büyükelçiliği'nde görevli kişilerle kazada hayatını kaybedenlerin ailelerinden kişilerin bölgede olduğu bildirildi. Kazada hayatını kaybedenlerin öncelikle İran Adli Tıp Kurumu' nda yapılacak incelemelerin ardından Türkiye' ye gönderileceği biliniyor.