Kurban Bayramı Tatil Süresi İçin Gözler Hükümette

Merakla beklenen 2017 Kurban Bayramı tatili, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile birleşecek mi? Bayram tatili 10 gün olacak mı? 2017 Kurban bayramı tatili için gözler hükümette...
Kurban Bayramı Tatil Süresi İçin Gözler Hükümette

Merakla beklenen 2017 Kurban Bayramı tatili, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile birleşecek mi? Bayram tatili 10 gün olacak mı? 2017 Kurban bayramı tatili için gözler hükümette...

Vatandaşın merakla beklediği Kurban Bayramı tatili kesinleşti.

Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı Tatili kaç gün? Kurban Bayramı tatili 10 gün olacak mı? 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramı tatili birleşecek mi?

Kurban Bayramı Eylül Ayının Kaçında?

Tatil planı yapanların ve kurban kesecek olanların merakla beklediği Kurban Bayramı tatili kesinlik kazandı. 2017 Kurban Bayramı 1 Eylül’de başlıyor.

Kurban Bayramı resmi tatil günleri şu şekilde:

31 Ağustos 2017 - Kurban Bayramı Arefesi - yarım gün resmi tatil
1 Eylül 2017 - Kurban Bayramı 1. Gün - tam gün resmi tatil
2 Eylül 2017 - Kurban Bayramı 2. gün - tam gün resmi tatil
3 Eylül 2017 - Kurban Bayramı 3. gün - tam gün resmi tatil
4 Eylül 2017 - Kurban Bayramı 4. Gün - tam gün resmi tatil

30 Ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramı Tatili Birleşiyor Mu?

30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil olması nedeni ile 31 Ağustos Arefe günü yarım gün olan resmi tatilin tam gün olması bekleniyor. Bununla birlikte, 2017 yılı Kurban Bayramı tatili 9 gün olabilir.

Bakanlar Kurulu, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Kurban Bayramına az bir zaman kaldı. Vatandaşlar bayram tatili planlarını yapmak için bayram tatilinin kaç gün olacağını merakla bekliyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramı tatilinin birleşmesi ihtimalinin olması tatil planı yapan vatandaşları umutlandırdı.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, bu yıl kurban bayramının kaç gün tatil ilan edileceği hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kurban Bayramı tatili ile ilgili kesin bir karara varılmadığını belirterek; "Belli olmadan herhangi bir şey söylemek, ümit vermek doğru olmaz" ifadesini kullandı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’den Tatil Açıklaması

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kurban Bayramı tatili ile ilgili; "Türkiye olarak tatilden daha çok çalışmaya ve üretmeye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili alınacak kararlara da saygı duyuyorum" konuşmasını yapmıştı.