LGS görevli ücreti ne kadar 2022? LGS gözetmen başvuru ekranı açıldı!

Liselere Geçiş Sınavı LGS için aramalar hızla sürüyor. Bu kapsamda MEB tarafından LGS görevli, gözetmen, salon başkanı başvuru sayfası açıldı. LGS gözetmen ücretleri ve ayrıntılar haberimizde.
LGS görevli ücreti ne kadar 2022? LGS gözetmen başvuru ekranı açıldı!

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için heyecanlı bekleyiş devam ederken hem öğrenciler hem de gözetmenler sınavla ilgili araştırma yapmaya başladı. MEB tarafından sınav takvimi açıklandı ve bunun beraberinde sınavda görev alacak gözetmenlerin alacağı ücretler de netleşmiş oldu.

LGS ne zaman yapılacak 2022?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için sınav takvimi açıklandı. Bu kapsamda LGS sınavı 5 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Yüzbinlerce 8. sınıf öğrencisinin katılacağı sınav ile öğrencilerin gideceği liseler belirlenecek.

LGS gözetmen ve görevli ücreti ne kadar, nasıl başvuru yapılır?

LGS sınavında görev almak isteyen görevli ve gözetmenler için başvuru sayfasının açıldığı açıklandı. LGS sınavında salon başkanı, gözetmen veya yedek gözetmen olarak görev almak isteyen öğretmenler 20 Mayıs 2022 tarihine kadar MEBBİS üzerinden başvuru ve görev tercihi yapabilecekler.

2022 LGS için öğretmenler üç farklı şekilde görev alabilecekler. Ücret tutarları verilen göreve göre değişmekte olup tüm görevlilere ödenecek.

Buna göre LGS sınavında göre alan salon başkanı 327 lira 26 kuruş, gözetmen 317 lira 34 kuruş ve yedek gözetmen 238 lira ücret alabilecekler.

2022 LGS görevli başvuru ekranı

LGS'de görev almak isteyen öğretmenler, MEBBİS MEB GOV TR adresi üzerinden T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak ilgili sınav için başvuruda bulunabilecekler. LGS, 5 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek.

Emlak365.com