Marmara Yapı, Üniversite Öğrencilerine Burs Veriyor

İstanbul Beylikdüzü İlçesi’nin Kurucu Belediye Başkanı Vehbi Orakçı, her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite öğrencilerine burs imkanı sunuyor.
Marmara Yapı, Üniversite Öğrencilerine Burs Veriyor

İstanbul Beylikdüzü İlçesi’nin Kurucu Belediye Başkanı Vehbi Orakçı, her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite öğrencilerine burs imkanı sunuyor.

Marmara Yapı, her yıl oluğu gibi bu yıl da burs vermeye devam ediyor.

Marmara Yapı, kurucusu ve ana destekçisi olduğu AREV Vakfı üzerinden her yıl üniversite öğrencilerine burs veriyor. Üniversiteye bu yıl yerleşen veya eğitimine devam eden üniversite öğrencilerini kapsayan burs için başvuru şartları bayramdan sonra Arev Vakfı'nın internet sayfası üzerinden açıklanacak.

Marmara Yapı, Türkiye'de ve Ortadoğu ülkelerinde hayata geçirdiği konut projeleriyle dikkat çekiyor.

Beklenti İçinde Olmadan Halka Hizmet Anlayışı

İstanbul Beylikdüzü İlçesi’nin Kurucu Belediye Başkanı Vehbi Orakçı, aynı zamanda yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Marmara Yapı şirketine ait Marmara Konakları projesinde gerçekleşen aylık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi.

Vehbi Orakçı, maddi ve manevi hiçbir beklenti içinde olmadan 'halka hizmet, hakka hizmet' anlayışı ile başarılı iş ve sosyal projeleri hayata geçirdiklerini ifade etti.

Aynı Anda Farklı Projeler Yürütülecek

İstanbul Beylikdüzü İlçesi’nin Kurucu Belediye Başkanı Vehbi Orakçı, Aref Vakfı ile bugüne kadar binlerce kişinin hayatına maddi veya manevi değer kattıklarını ifade etti. Aref Vakfının bu yıl da çalışmalarına devam edeceğini, Beylikdüzü'nde sosyo-ekonomik düzeyinin gelişmesine, kültürel hayatının canlanmasına önemli katkılar sağlayacağını ifade ederek, birçok sosyal sorumluluk projelerini aynı anda yürüteceklerini belirtti.

Gençlere ve Kadınlara Destek

AREV Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Vehbi Orakçı, Erzurumlu olmasına rağmen kendisini Beylikdüzülü olarak tanımlıyor. Vehbi Orakçı, Arev Vakfı'nın hayatının anlamı olduğunu ifade ederek; “AREV Vakfı’nda iki yıldır üzerinde çalıştığımız Beylikdüzü’nün cazibe merkezi haline gelme sürecini hızlandıracak sosyal çalışmaların içerisindeyiz.

Projelerimizin alt yapısı hazır ve bu projeleri Kasım ayından itibaren Beylikdüzü sakinlerinin beğenisine sunacağız. Özellikle gençlerimize ve kadınlarımıza destek olmak istiyoruz. Beylikdüzü’nde gençlerimizin ve kadınlarımızın yaşamını güzelleştirmeye devam etmek istiyoruz” açıklamasını yaptı.

'Bu Bayram Dikkatli Olunmalı'

Bayramda yola çıkan vatandaşlar için de uyarılarda bulunan İstanbul Beylikdüzü İlçesi’nin Kurucu Belediye Başkanı Vehbi Orakçı, geçtiğimiz Ramazan Bayramı tatilinde, 3 gün içerisinde meydana gelen kazalarda 53 kişinin hayatını kaybettiği ve 350'yi aşkın da yaralının olduğunu hatırlattı. Bu bayram tatilinde de aynı olayların yaşanmaması için dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulundu.

Bayramda yola çıkan vatandaşlar için uyarıda bulunan Vehbi Orakçı; “Yolların birden yoğunlaşmaması kaza riski açısından önemli bir avantaj gibi görünüyor; ama Türkiye’de özellikle bayram dönemlerinde ortaya çıkan trafik kaza istatistikleri bu durumu pek doğrulamıyor. Bayram/tatil süresinin kısa olması insanları daha aceleci yapıyor ve bir güne düşen kaza sayısı ve acı sonuçları daha yüksek çıkabiliyor.

Kazalar En Çok Tatilin İlk ve Son Günü Gerçekleşiyor

Yakın döneme ait çarpıcı bir sonuç dikkat çekiyor. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı tatilinde Türkiye çapında yaşanan kazalarda 53 kişi hayatını kaybederken 2.353 insan da yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Bayram dönemine ait kaza istatistiklerine bakıldığında en fazla can kaybının tatilin ilk ve son günü gerçekleştiği görülüyor. Seyahatin başlangıç ve bitişe yakın olan kısmı daha tehlikeli. Zaten normal zamanda da kazaların önemli bir kısmı evden çok uzaklaşmadan ya da varılmak istenen yere yakın bir bölgede gerçekleşiyor.

Tedbir, Eğitim ve Dikkat

Bayram tatili kazalarının sabah 8 ile 10 arasında ve öğleden sonra 4 ile akşam 8 arasında yoğunlaştığını da hatırlatalım. Türkiye’de kazaların oluş nedenlerine baktığımızda üç temel kusur yüzde 50’ye yakın bir kısmı oluşturuyor. Arkadan çarpma, hatalı sollama ve kavşaklardan doğru zamanda geçmeme. Buradan, bu 3 hatadan kendinizi kurtarabilirseniz kaza riskiniz yarı yarıya azalır türünden bir hesap çıkarmak bile mümkün. Ama trafik sadece hesaplarla değil; tedbir, eğitim ve dikkatle daha güvenli hale geliyor” açıklamasını yaptı.