MEB'den Suriyeli gençler için 5 yıldızlı otelde 4,5 milyonluk festival!

Milli Eğitim Bakanlığı, Suriyeli gençler için Antalya'da 5 yıldızlı otelde 5 gün sürecek bir festival düzenliyor. Festivalin maliyeti ise 4,5 milyon lira olarak açıklandı.
MEB'den Suriyeli gençler için 5 yıldızlı otelde 4,5 milyonluk festival!

Türkiye, Suriyeliler için her geçen gün yeni bir destek hamlesi yapıyor. Son olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Mülteciler için Maddi Yardım Programı Fonu aracılığı ile finanse edilen '' Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi '' kapsamında, Suriyeli gençler için 5 gün sürecek gençlik festivali düzenlenecek.

Suriyeli gençler 5 yıldızlı otellerde ağırlanacak (!)

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen uyum projesine meslek liselerinde okuyan 600 Suriyeli öğrenci katılacak. Söz konusu program, Antalya'da 5 yıldızlı bir otelde gerçekleştirilecek ve bu otelin alkolsüz, denize sıfır, ücretsiz plajlı, açık kapalı havuzu, spor ve fitness salonu olması talep edildi. Bunun yanı sıra yiyecek kısmına da çok dikkat edilerek tüm yiyecek ve içeceklerin 'Helal' olması şartı da istendi.

Çeşitli illerden katılacaklar, maliyeti 4,5 milyon liradan fazla!

5 yıldızlı otelde sadece Suriyeli öğrenciler için düzenlenecek olan 'gençlik festivaline' İstanbul, Kilis, Hatay, Adana, Gaziantep, Bursa, Şanlıurfa gibi illerdeki meslek liseli öğrenciler katılacak. Bu festivalin devlete maliyeti ise 4 milyon 653 bin 750 TL.

Programa katılan katılımcılara ayrıca çanta, defter, kalem, matara, rozet, yağmurluk, tişört ve polar gibi hediyelerin yanı sıra festivalde hazine avı, çuval yarışı, uçurtma yapımı ve çeşitli etkinlikler yapılacak.

Haberin medyada yer bulması ardından ise sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Birçok kullanıcı konuda hakkında paylaşım yaparak, Türkiye'nin parası ile böyle bir organizasyonun Türk gençleri için yapılmadığını ifade etti.

Emlak365.com