Meteoroloji Açıkladı: Ülke Genelinde Sıcaklıklar Artıyor, Yaz Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden beklenen açıklama geldi. Hava sıcaklıkları artışa geçecek ve cuma gününden itibaren Türkiye yazı yaşayacak.
Meteoroloji Açıkladı: Ülke Genelinde Sıcaklıklar Artıyor, Yaz Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre yurt genelinde hava sıcaklıklarının artması bekleniyor. İstanbul'da sıcaklıkların cuma günü 24 derecenin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Anadolu'da etkili olan yağışların da cuma gününe kadar etkisinin yavaş yavaş azalarak kaybolması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu tahminleri yayımlandı. Yayımlanan rapora göre 11 Mayıs Çarşamba günü Anadolu'da yer yer sağanak yağış etkili olacak. Yağışların cuma gününe kadar kademeli olarak etkisini kaybetmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarında ise ciddi bir artış yaşanacak ve cuma gününden itibaren yurt genelinde yaz sıcaklıkları etkili olmaya başlayacak.

Meteoroloji Açıkladı: Ülke Genelinde Sıcaklıklar Artıyor, Yaz Geliyor

BAZI İLLER İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI YAPILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre ülkenin iç ve doğu kesimleri genel olarak parçalı, yer yer de çok bulutlu geçecek. İç Ege, Akdeniz bölgesinin iç kesimleri, İç Anadolu Bölgesi, Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinin iç kesimleri, Elazığ dışında Doğu Anadolu bölgesi ve Adıyaman'ın batısında yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Afyon, Uşak, Denizli, Isparta, Burdur, Kütahya'nın güneyi, İzmir, Manisa, Aydın illerinin doğu kesimlerinde de yerel olarak kuvvetli yağışın etkili olması bekleniyor. Ülke genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor. Çarşamba günü İstanbul'da hava sıcaklığı 21 derece olacak. Cuma günü de ülke genelinde güneşli bir hava bekleniyor. Fakat Uşak ve Denizli'de yağışlı havanın etkisinin sürmesi bekleniyor.

Emlak365.com