Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Olarak İsmi Geçiyordu: Haşim Kılıç Aday Olacak Mı Açıkladı!

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı olarak gündeme gelmişti. Kılıç, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olup olmayacağını açıkladı.
Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Olarak İsmi Geçiyordu: Haşim Kılıç Aday Olacak Mı Açıkladı!

2023 Genel Seçimleri için tarih giderek yaklaşırken kulislerde adayların isimleri tartışılmaya devam ediyor. AK Parti ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için iktidarın adayının yeniden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu duyururken muhalefet kanadında ise farklı isimler gündeme gelmeye devam ediyor.

Muhalefet partilerinin liderlerinin yaptığı açıklamalar yakından takip edilirken geride bıraktığımız hafta içerisinde siyaset kulislerine bomba bir haber düşmüş, muhalefetin Cumhurbaşkanı adayının Haşim Kılıç olacağı öne sürülmüştü. Konu hakkında aday olarak ismi geçen Haşim Kılıç ilk kez açıklamada bulundu.

HAŞİM KILIÇ CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Adayı olarak ismi geçen Haşim Kılıç konu hakkında ilk kez açıklama yaparak ortaya atılan iddianın dayanağını bilmediğini belirterek konunun kendisinin dışında geliştiğini söyledi. 6'lı masa etrafından toplanan liderlerin her fırsatta adaylarla ilgili görüşmelerinin sürdüğünü belirttiklerini dile getiren Kılıç, başkanların da henüz bir aday belirlemediklerini ilan ettiklerini söyledi.

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Olarak İsmi Geçiyordu: Haşim Kılıç Aday Olacak Mı Açıkladı!

Kendisinin böyle bir planı olmadığını belirten Haşim Kılıç, 6'lı yuvarlak masa etrafında toplanan liderler ile kendisinin bir görüşmesi olmadığını ve 2023 senesinde yapılacak olan seçimlerde de Cumhurbaşkanı Adayı olmak gibi bir konunun gündeminde bulunmadığını söyledi. Haşim Kılıç daha öncede farklı zamanlarda Cumhurbaşkanı adayı olarak gündeme gelmiş ancak o zamanda bu iddiaları yalanlamıştı. Kılıç, hatırlanacağı üzere Anayasa Mahkemesi Başkanı olarak görev almış ve görevi boyunca yaptığı açıklamalar ile sık sık manşetlere haber konusu olmuştu.

Emlak365.com