MSB duyurdu! Hava harekatında 19 terör hedefi etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son açıklama ile birlikte Irak'ta 19 terör hedefi etkisiz hale getirildiği öğrenildi.
MSB duyurdu! Hava harekatında 19 terör hedefi etkisiz hale getirildi

Son dönemde terör örgütlerine yapılan operasyonları sık sık duyuran İçişleri Bakanlığı'nın yanı sıra bugün Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yeni operasyonlar hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan resmi açıklamalarda 19 terör hedefinin etkisiz hale getirildiğinden bahsedildi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI DUYURDU!

Yapılan operasyonlar hakkında MSB tarafından yapılan açıklamalar şu şekilde duyuruldu;

"PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirerek Irak'ın kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak'ın kuzeyindeki Metina, Gara, Avaşin, Hakurk ve Kandil bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine 25 Ekim 2023 saat 21.00'da hava harekâtları icra edilmiş, icra edilen hava harekâtlarıyla Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 19 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen harekâtlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekât sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihî ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır."

Yapılan paylaşım Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi sosyal medya hesabından duyuruldu.

Haber Editörü