Nazlı Ilıcak'a Bir Kötü Haber Daha!

Nazlı Ilıcak hakkında açılan casusluk davasında müebbet hapis cezası istendi.İlerleyen günlerde Nazlı Ilıcak ağır ceza mahkemesinde yargılanacak.Şubat ayında anayasayı ihlal suçundan Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.Şimdi de Nazlı Ilıcak'a bir suçlama da kara kuvvetleri komutanlığından geldi.Kara kuvvetleri komutanlığı ihbarı ile başlatılan soruşturmayla Nazlı Ilıcak'a casusluk davası açıldı. Bugün Gazetesi'nde yayınlanan, "Askeri İstihbarat ve Tahşiyeciler"
Nazlı Ilıcak'a Bir Kötü Haber Daha!

Nazlı Ilıcak hakkında açılan casusluk davasında müebbet hapis cezası istendi.İlerleyen günlerde Nazlı Ilıcak ağır ceza mahkemesinde yargılanacak.

Şubat ayında anayasayı ihlal suçundan Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.Şimdi de Nazlı Ilıcak'a bir suçlama da kara kuvvetleri komutanlığından geldi.Kara kuvvetleri komutanlığı ihbarı ile başlatılan soruşturmayla Nazlı Ilıcak'a casusluk davası açıldı. Bugün Gazetesi'nde yayınlanan, "Askeri İstihbarat ve Tahşiyeciler" başlıklı yazısına vurgu yapıldı. Yayınlanan yazıda Nazlı Ilıcak'ın Genelkurmay Başkanlığı'na ait 090046 sayılı gizli olan yazıyı yayınladığı belirtildi.

Nazlı Ilıcak'a Bir Kötü Haber Daha!

bahsi geçen gizli ibareli belge devlet tarfından imha edilmişti ancak Nazlı Ilıcak imha edilen belgeyi yayınlayarak devletin güvenliğini tehlikeye atması ve bu bilgileri ifşa ederek casusluk yapma amacıyla yayınladığına iddianamede yer verildi.Bunun yanında iddianamede Nazlı Ilıcak'ın savunması da bulunuyor.

Nazlı Ilıcak "eline ulaşan belgeyi basın-yayın ve ifade özgürlüğü nedeniyle haber alma hakkı sonucunda kamuoyu ile paylaştığını, haber yapma şeklinin ne olacağını belirlemenin yargı mercilerinin görevi olmadığını" açıkladı.Nazlı Ilıcak hakkında açılan casusluk davasında müebbet hapis cezası istendi.İlerleyen günlerde Nazlı Ilıcak ağır ceza mahkemesinde yargılanacak.

Darbe girişimi sonrasında Nazlı Ilıcak ve 41 gazeteci gözaltına alınmıştı.Nazlı Ilıcak Bodrum da yakalanmıştı .Nazlı Ilıcak bugüne kadar Tercüman ,Meydan, Hürriyet, Akşam, Yeni Şafak, Dünden Bugüne Tercüman, Bugün, Takvim ve Sabah gazetelerinde yazarlık yaptı.

17 Aralık 2013 tarihinde yapılan yolsuzluk operasyonu sırasında yolsuzluk iddialarına karışan bakanların istifa etmesini ve hesap vermelerini istediğini söylemişti. 2014 yılında Bugün gazetesinde yazarlığa devam etmeye başladı.2015 de Bugün gazetesindeki işinden kovuldu.17 kasım 2015 den sonra Bugün gazetesindeki ekibiyle özgür düşünce gazetesini kurdu.

Fethullah Gülene karşı olan operasyonlara karşı çıkmıştı.2016 yılında darbe girişiminin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkmıştı.Nazlı Ilıcak'ın Güvercinlik Mahallesi'ndeki evinde Yapılan aramada Nazlı Ilıcak’ın yatak odasından Fethullah Gülen'e ait 6 tane çeşitli kitaplara rastlandı.

Duruşma savcısınının, Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın "Anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsini talep ettiği duruşmada Nazlı Ilıcak: FETÖ'nün amacının devleti ele geçirmek olduğunu bilmiyordum.Ilıcak, “Yargıya beslediğim güvenden dolayı, dosyaların kapanmasını istemediğim için FETÖ'ye hizmet mi etmiş oluyorum? açıklamalarında bulunmuştu.