Operasyon Harekat Merkezi'nde Dikkat Çeken O Yazının Sırrı Çözüldü

Zeytin Dalı Operasyonu'nun harekat merkezlerinin birinde dikkat çekici, Bu takım bu maçı alır yazısı gündem konusu olmuştu.
Operasyon Harekat Merkezi'nde Dikkat Çeken O Yazının Sırrı Çözüldü

Zeytin Dalı Operasyonu'nun harekat merkezlerinin birinde dikkat çekici, Bu takım bu maçı alır yazısı gündem konusu olmuştu. Yazının sırrı çözüldü.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR'ın, KKK. Orgeneral Yaşar GÜLER ile HKK. Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ'ün Zeytin Dalı Operasyonu'nun harekat merkezlerinden birine yaptığı denetleme ve subaylardan bilgi alması sırasında harekat merkezinin duvarında asılı olduğu gözüken "Bu takım bu maçı alır" yazısı, bugünün gündemini oluşturan konulardan biriydi.

Zeytin Dalı Operasyonu'nun Kilis ve Hatay'da bulunan harekat merkezlerine ve bölgedeki tugaylara yaptığı denetlemeler sırasında operasyona katılan birlik mensupları ve komutanlarla bir araya gelen Orgeneral Hulusi AKAR ve kuvvet komutanları, hali hazırda oldukça başarılı bir şekilde devam eden Zeytin Dalı Operasyonu hakkında bilgi aldı.

Operasyon Harekat Merkezi'nde Dikkat Çeken O Yazının Sırrı ÇözüldüZeytin Dalı Operasyonu'nda 31. güne girildi

Yapılan bilgilendirmeye göre Zeytin Dalı Operasyonu'nda geride kalan son 1 ayda 320 kilometrekarelik bir alanda güvenlik sağlanırken 372 yerleşim yerinden kritik öneme sahip 71'i terör unsurlarından temizlendi ve Özgür Suriye Ordusu yönetimine bırakıldı. Bu süreçte 1641 terörist öldürüldü. 31. günün geride bırakıldığı operasyonda Hantalli ve Divan Tahtani köylerinin alındığı duyuruldu.Üst düzey subayların bulunduğu odada dikkat çeken "Bu takım bu maçı alır" yazısı

Geçtiğimiz sene başarıyla sonuçlanan ve binlerce teröristin sınırımızdan uzaklaşmasını sağlayan Fırat Kalkanı Harekatı'nı yöneten Korgeneral İsmail Metin Temel, Zeytin Dalı Operasyonunu da yönetiyor. Ayrıca çevre birliklerde de üst düzey komuta kademesine mensup subaylar bulunmakta. Bunun haricinde ise Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, operasyona katılan birliklere moral ve direktif vermek için sürekli bölgede. Harekatı yakından takip eden komutanların geçtiğimiz Pazar günü bölgedeki bir operasyon merkezine yaptığı denetlemede duvarda dikkat çeken bir yazıya rastlanıldı. Üst düzey subayların Org. Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarına bilgi verdiği sırada çekilen fotoğrafta duvarda "Bu takım bu maçı alır" yazısı oldukça dikkat çekti. Bu tarz moral yazıları Türk Silahlı Kuvvetleri'nde oldukça fazla yer almakta. Zeytin Dalı Operasyonu'na katılan Mehmetçik, moral ve motivasyon amaçlı olarak teröristlere yağdırılan bombaların üzerinde aziz şehitlerimizin adını yazıyor ve bu, operasyonun başlamasından bu yana sosyal medyada oldukça gündem oluyor.